reklam

Sağlık müdürü Ünlübay Nevşehir’in Bölgenin En Modern ve Donanımlı Yoğun Bakımı ünitesine kavuştuğunu belirtti « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:40

Sağlık müdürü Ünlübay Nevşehir’in Bölgenin En Modern ve Donanımlı Yoğun Bakımı ünitesine kavuştuğunu belirtti

Son Güncelleme :

03 Nisan 2018 - 10:09

59 views
reklam
Sağlık müdürü Ünlübay Nevşehir’in  Bölgenin En Modern ve Donanımlı Yoğun Bakımı ünitesine kavuştuğunu belirtti
reklam

Nevşehir Sağlık müdürlüğün Hastane çalışanların kadroya geçişi ve Yoğun bakım ünitesinin açılışı için düzenlenen programda kısa bir sunum yaparak sağlık teşkilatında yapılan hizmetleri anlattı.

Devlet Hastanesi’nde düzenlenen toplu açılış törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanı Fatih Mutlu, Kurum amirleri, hastane çalışanları, hasta yakınları ve vatandaşlar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay açılışa gelen Protokol üyelerine kısa bir sunum yaparak yapılanları aktardı. Kurum bünyemizde 473 tane taşeron işçi kadroya dün gece itibari ile geçiş yaptı. Artık devlet kadrosunda çalışmaya başlayacaklar dedi.

Ünlübay “Hastanemizin en önemli birimi de yaşam desteği verme açısından yoğun bakım üniteleridir. Hastanemizde ihtiyacı arttığı için yaklaşık 2 milyon TL yatırımla bölgemizin en modern ve donanımlı yoğun bakımlarını tamamlayarak bugün hizmete açıyoruz. Kroner Anjiyografi ünitesinde aylık 50 hastaya anjiyo yapıyoruz. Bu yeterli olmuyor yakın zamanda Açık Kalp ameliyatlarını da yapmak için Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım ünitemizi de kuracağız. Cihazları geldi, Hekim arkadaşlarımız ve yardımcı personellerimiz kurslarını tamamlamak üzereler kısa zamanda bu ameliyatlarımıza başlayacağız. Yeni 100 yataklı Ek binamız ve 25 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin inşaatı da hızla devam ediyor, inşallah kısa zamanda onuda hep birlikte hizmete açacağız.” dedi.

Ünlübay “Açılan Ünitelerde  1. Basamak 6 Yatak (Kroner Yoğun Bakım), 2. Basamak 7 Yatak, 3. Basamak Genel Yoğun Bakım Kapasitesini 19 Yataktan 11 yatak artırarak 30 yatağa çıkartıldı Toplamda 43 yatakla genel yoğun bakım hizmeti veriyoruz bu sayı Acil Servise yapacağımız 10 yataklı 1. Basamaklı Genel yoğun bakımla birlikte bu sayı 53 yatak olacak. Yeni açılan Genel Yoğun Bakım servislerimizde her hastanın ayrı odası olacak, burada kontrollerde kamera ile sağlanıyor, hemşirelerimiz hastalarımızı 24 saat izlemekte yakın zaman da hasta yakınları da uzaktan bilgilendirme ekranına kavuşacak. Ayrıca Yeni doğan yoğun bakımda 1. Basamak 8,      2. Basamak 6  olmak üzere 14 yatakla hizmet verdiğini bildirdi. 3. Basamak Yeni doğan yoğun bakım için Yandal Yeni doğan Uzmanı olmadığı için bu  servisi açamadık atandığı zaman 3.basamak yeni doğan yoğun bakımı da açacağız. Ayrıca aylık hastanemizde 200-250 civarında ameliyat gerçekleştiği için ameliyathanemiz içerisinde yeni bir  ameliyathaneye ihtiyaç duyuldu, rezerve yapılarak 9. Ameliyathane salonumuzu hizmete kazandırdık. Nükleer Tıp Ünitemizde Yeni yerinde yepyeni bir görünüm ile hizmet vermeye başladı. Bu  Hizmetler’in kazandırılmasında emeklerini esirgemeyen başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Nevşehir Milletvekilleri Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk ve Mustafa Açıkgöz de birer konuşma yaparak Taşeron kadrodan devlet kadrosuna geçen personellere hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Yeni açılan ve hizmete giren Yoğun Bakım Ünitelerimizin ve diğer Ameliyat Salonunun  Halkımıza hayır olması temennilerinde bulundu.

Daha sonra Protokol üyeleri Nevşehir Devlet Hastanesi’nde hizmete kazandırılan Yoğun Bakım Üniteleri ve 9. Ameliyathane Salonu’nu kurdelesini birlikte kestikten sonra Yoğun Bakım Ünitelerini gezerek bilgi aldılar. Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servis yanında yeniden rezerve ile yapılan Nükleer Tıp Ünitesi geçilerek buranında açılış kurdelesi birlikte kesilerek hizmete açıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam