Polis Haftasının 173.Yılı Nevşehir’de kutlanıyor « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 15:52
reklam

Nevşehir’de, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay yaptı açılış konuşmasında

Teşkilatımız uzun yıllardan beri terörle mücadele, yakın geçmişimizde 15 Temmuz Darbe girişimi, son olarak da Afrin’de ve diğer hizmetlerin yürütülmesi sırasında çok sayıda mensubunu şehit vermiş, yine çok sayıda arkadaşımızda gazi olmuştur. Bu yiğitlerden biri Özel Harekat Polisimiz Nevşehir Göreli Emre Fıstıkeken, biride Diyarbakır ilimizde şehit olan Gülşehirli Furkan Demir’dir. Bu kahramanlarımız ve diğer kahramanlarımızın isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Her iki şehidimizin şahsında tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunarım.

Yine terörle mücadele gibi ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan binlerce insanımızın ölümüne, yaralanmasına ve maddi kayıplara neden olan trafik sorununa ilimiz özelinde çözüm bulmak amacıyla TOMURCUK ismini verdiğimiz projeyi hazırladık e bu projede yer alan Trafik Eğitim Pistine Şehit Polis Memuru Furkan Demir’in ismini verdik. Bu projeyle; trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kural tanıyan, trafik bilinci olan ve trafik kurallarını hayatının bir parçası haline getirebilecek çocuklar yetiştirmeyi planladık.

İl Emniyet Müdürlüğümüz, Karayolları 67.Şube Şefliği, Belediye Başkanlığı, İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Özel Altınyıldız Koleji, Özel Kardelen Koleji ve Özel Uğur Okullarıve Polis Eşleri Derneği’nin katkılarıyla şuan hizmete açacağımız 700 m²’lik alan çocuk trafik eğitim parkı olarak düzenlenmiştir.

Bu kurumlarımıza katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bugün itibarıyla, Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak Trafik Tomurcukları projesini de sizlerin ve sevgili çocuklarımızın katılımıyla hayata geçirmiş bulunmaktayız. “Ağaç yaşken eğilir” atasözünü de düstur edinerek, bu proje kapsamında Nevşehir merkez ve merkeze bağlı köylerimizde ana sınıfı ve ilkokul düzeyinde eğitim gören yaklaşık 10.000 öğrencimize görsel ve uygulamalı trafik eğitimi verilmesi planlanmıştır.

Unutmadan bu projelere büyük katkı veren Sayın Valime, çeşmenin yapılışına öncülük eden Polis Eşleri Derneği Başkanı Seçgin Artunay ve yönetim kuruluna, Ercan Civelek’e, Nejdet Civelek’e ve proje paydaşımız İl Milli Eğitim Müdürümüz ve personeline şükranlarım sunar; Çeşmemizin ve projemizin hayırlı uğurlu olmasınız dilerim. Dedi.

09 Nisan 2018 - 9:12

52 views

Polis Haftasının 173.Yılı Nevşehir’de kutlanıyor

Nevşehir’de, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay yaptı açılış konuşmasında Teşkilatımız uzun yıllardan beri terörle mücadele, yakın geçmişimizde 15 Temmuz Darbe girişimi, son olarak da Afrin’de ve diğer hizmetlerin yürütülmesi sırasında çok sayıda mensubunu şehit vermiş, yine çok sayıda arkadaşımızda gazi olmuştur. Bu […]

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam