izmir escort

reklam

PARMAKSIZ’DAN DİYARBAKIR VE ŞIRNAK ZİYARETLERİ « Nevşehir Trend Haber

6 Ağustos 2021 - 00:24

PARMAKSIZ’DAN DİYARBAKIR VE ŞIRNAK ZİYARETLERİ

Son Güncelleme :

06 Ocak 2017 - 7:46

68 views
reklam
PARMAKSIZ’DAN DİYARBAKIR VE ŞIRNAK ZİYARETLERİ
reklam

NTSO Başkanı PARMAKSIZ, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Diyarbakır ve Şırnak’ta bir dizi ziyaret ve açılışlara katıldı.
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsasını ziyaret eden PARMAKSIZ, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Diyarbakır Bağlar TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni de ziyaret etti.
Lise de ki ziyaretin ardından Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesini yeniden inşa edecek büyük projenin temel atma törenine katıldı.​
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada kadim şehir Diyarbakır’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizi bölemeyeceklerine, ayıramayacaklarına tüm cihan şahit olsun istedik.” ifadesini kullandı.
Başkan Hisarcıklıoğlu, herkesin mezhepçilik, ırkçılık ve terör fitnelerine karşı uyanık olması gerektiğini vurgulayarak, mezhep aidiyetinin İslam dünyasına büyük zarar verdiğini söyledi.
“İkinci fitne ırkçılıktır. Hepimiz Hazreti Adem ve Havva’dan geliyoruz.” diyen Hisarcıklıoğlu, şunları dile getirdi:
“Üçüncü fitne de terördür. İslam ve terör kavramları yan yana kullanılıyor olması dahi Müslümanlar için utanç vericidir. DEAŞ, FETÖ ve PKK bunların hiçbirinin İslamla alakası yok. Çünkü Müslümanın Müslümana malı, canı ve ırzı haramdır. Müslümanlar olarak bu 3 fitneyi def etmeliyiz. Ülkemizin geleceğinden umutluyuz. Dünyanın en zor coğrafyasında bin yıldır ayaktayız. Daha iyisini de yaparız. Yeter ki birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edelim. İnşallah bu yıldan itibaren yeniden canlanan ekonomi ve reformlara odaklı bir başarı hikayesini birlikte yazacağız.”
Buradan Şırnak’a geçen NTSO Başkanı PARMAKSIZ, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Şırnak programı çerçevesinde Cizre ve Silopi’ye giderek incelemelerde ve temaslarda bulundu.​
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçesine TOKİ’nin terör mağdurları için yaptığı konutlarda incelemelerde bulunan PARMAKSIZ, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam