reklam

Öğrenci konseyi başkanlığı seçimi iptal mi edilecek? « Nevşehir Trend Haber

10 Ağustos 2022 - 23:36

Öğrenci konseyi başkanlığı seçimi iptal mi edilecek?

Son Güncelleme :

17 Aralık 2016 - 14:48

133 views
Avatar

reklam
Öğrenci konseyi başkanlığı seçimi iptal mi edilecek?
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde bugünlerde ciddi anlamda bir öğrenci konsey başkanlığı seçimi belirsizliği yaşanıyor. Yapılan seçimin iptali bile gündemde.

08 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen seçimde Üniversiteye bağlı 17 fakülte ve yüksek okulunun temsilcileri oy kullandı. Seçim sonucunda 9-8’lik sonuçla, bir oy farkıyla seçimi MHP ve Ülkü Ocaklarının desteklediği isim olan Fevzi Cingöz seçimi kazanan taraf oldu.

Ancak seçimin hemen ardından konsey başkan adayı olan diğer isim ve kendisini destekleyen İktidar partisi yanlısı grubun itirazları gündeme geldi. O itirazlara göre seçimde kullanılan iki oy pusulasının mühürlü tarafına isim yazıldığı ve bu gerekçe ile seçimin iptal edilmesi istendi. Seçim divanının kabulüyle sonuçlanan ve Fevzi Cingöz’ün kazandığı öğrenci konseyi seçiminin iptal edilip edilmeyeceği, karşı grubun iddia ettiği gibi mühürlü iki oy pusulasının iptal edilip edilmeyeceği, rektörlüğün seçimin iptali konusunda bir karar alıp almayacağı merak konusu bir hal aldı.

Seçimin olası iptali durumunda konsey başkanlığına seçilen Cingöz ve grubunun bu kararı mahkemeye taşıyacağı da alınan haberler arasında.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam