reklam

NTSO girişimcilik eğitimleri kadın girişimciler mentörlüğünde başlıyor « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 19:57

NTSO girişimcilik eğitimleri kadın girişimciler mentörlüğünde başlıyor

Son Güncelleme :

19 Ocak 2017 - 10:40

70 views
Avatar

reklam
NTSO girişimcilik eğitimleri kadın girişimciler mentörlüğünde başlıyor
reklam

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasınca her ay düzenlenen Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri bu ay TOBB Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulunun mentörlüğünde gerçekleştirilecek.

30 Ocak’ta başlayacak olan eğitimlerde girişimci adaylarına Kosgeb müfredatı doğrultusunda 34 saat uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek, kursiyerler Kadın Girişimciler Kurulunca ayrıca mentörlük desteği de alabilecekler.

Nevşehir KGK İcra Komitesi Başkanı Gülper Gündüz Yassı, eğitimler hakkında yaptığı açıklamada; “Verilen eğitimlerin sadece teoride kalması eğitimlerin ve neticesinde girişimcilerin başarısızlığına yol açmakta, girişimcilerin başarısız olmasının en büyük sebeplerinden biride tecrübesizlik. Biz oluşturacağımız mentörlük sistemi sayesinde girişimcilik eğitimi almış iş yerini açmaya karar vermiş girişimcilere doğru adımları atmaları için yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu sayede hem girişimcilerin başarılı olmalarını sağlarken ilimize de kaliteli işletmeler kazandırmış olacağız.”

Başvuruların 25 Ocağa kadar NTSO’ya yapılabileceğini belirten Yassı, “Belgeni al, işini birlikte kuralım, birlikte büyütelim” diyerek bütün girişimci adaylarını eğitimlere davet etti.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam