Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ürgüp’te CHP Danışma Kurulu üyeleriyle bir araya geldi « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 04:07

Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ürgüp’te CHP Danışma Kurulu üyeleriyle bir araya geldi

Son Güncelleme :

26 Şubat 2018 - 9:29

77 views
reklam
Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ürgüp’te CHP Danışma Kurulu üyeleriyle bir araya geldi
reklam

Gürer: ”Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var”


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisince Nevşehir’in Ürgüp İlçesinde düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısına katıldı. Ömer Fethi Gürer, AKP hükümetinin 15 yıl içinde Türkiye’nin her alanda içinden çıkılması güç bir konuma getirdiğini belirterek, “Sorunların çözümü için, ülkenin düze çıkması için Türkiye’nin CHP’nin iktidarına ihtiyacı var” dedi.

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Nevşehir’de, CHP Ürgüp İlçe Örgütünce düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısına da katıldı. Ömer Fethi Gürer, toplantıda AKP hükümetini, iç ve dış politika, eğitim, sağlık, ulaşım, tarım ve hayvancılık, ekonomi ve genel güvenlik gibi konularda eleştirdi.

 

Türkiye’nin tüm komşu ülkelere sorunla hale geldiğini anlatan Ömer Fethi Gürer, ülkenin dış politika karnesinin çok kötü olduğunu belirtti. Eğitimde sürekli müfredat ve sistem değişikliğinin, öğrenciler ve öğretmenlerin kafasına karıştırdığını, atama bekleyen 400 bin öğretmenin sesine kulak verilmediğini ifade etti. Sağlık alanında hastaneler yapılmasına rağmen, doktor açığı nedeniyle acil servislerin bile deyim yerindeyse acillik hale geldiğini anlatan Ömer Fethi Gürer, tarım ve hayvancılıkta gelinen noktanın, Türkiye’nin çözüm bekleyen en önemli konusu olduğunu vurguladı. Özelleştirme adı altında cumhuriyet döneminden bu yana elde edilen kazanımların bir bir yok edildiğini kaydeden Ömer Fethi Gürer, “Bunların uyguladığı sosyal politikalar nedeniyle Türkiye’de aile birliği bile bozuldu. Kadın cinayetleri, fuhuş, uyuşturucu kullanımı katbe kat arttı. İş kazalarında Avrupa birincisiyiz” dedi.

 

Şeker fabrikalarının özelleştirme kapsamında satışının yapılacak olmasına da değinen Ömer Fethi Gürer, “nişasta bazlı şeker üreten firmaların baskısı nedeniyle bu fabrikaları önce özelleştirme kapsamında satacaklar, ardından da kapatacaklar. Böylece şekerpancarından ekmek yiyen yüzbinlerde insanın ekmeğini elinden alacaklar. Ayrıca vatandaşları, kanser yaptığı tescillenen nişasta bazlı şekere mahkum edecekler. Bu vicdansızlıktır” diye konuştu.

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP’nin son 15 yıl içinde Türkiye’yi içinden çıkılması güç bir duruma getirdiğini de ifade ederek, “Bu bakımdan 2019 yılında yapılacak seçimler çok önemli. Türkiye’de bu sorunlar ancak CHP iktidarı ile çözülebilir. Ülkemizin CHP iktidarına ihtiyacı var. Partililer olarak bu bilinçle, tüm örgütlerimizle el ele vererek, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak CHP kadrolarına iktidara getirmek için gece gündüz demeden çalışmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam