reklam

NEVÜ’den “Ehli Beyt ve Hat Levhaları ” Sergisi « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 12:55

NEVÜ’den “Ehli Beyt ve Hat Levhaları ” Sergisi

Son Güncelleme :

03 Ağustos 2021 - 18:29

75 views
reklam
NEVÜ’den “Ehli Beyt ve Hat Levhaları ” Sergisi
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de “Ehli Beyt ve Hat Levhaları ” temalı sergi açıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’ye ismini de veren Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında Türk Tarih Kurumu ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen “Hünkâr Hacı Bektaş Veli Sempozyumu ve Anma Etkinliği” öncesi, NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye alanında “Ehli Beyt ve Hat Levhaları”nın yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

“Ehli Beyt ve Hat Levhaları” sergisinin açılışına; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Hacıbektaş İlçe Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, İlçe Kaymakamları ve davetliler katıldı.

Ehli Beyt ve Hat Levhalarının yer aldığı serginin açılışı programa katılan protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilirken, açılış sonrasında protokol üyeleri ve davetliler sergide yer alan eserleri gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

Sergi, Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yılı dönümü anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında 2021 yılı boyunca NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye alanında açık kalacak.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam