reklam

NEVÜ İlahiyat Fakültesi “Umde Dini Tetkikler Dergisi”nin Dördüncü Cilt Birinci Sayısı Yayınlandı « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 15:03

NEVÜ İlahiyat Fakültesi “Umde Dini Tetkikler Dergisi”nin Dördüncü Cilt Birinci Sayısı Yayınlandı

Son Güncelleme :

04 Ağustos 2021 - 12:50

49 views
reklam
NEVÜ İlahiyat Fakültesi “Umde Dini Tetkikler Dergisi”nin Dördüncü Cilt Birinci Sayısı Yayınlandı
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından çıkarılan “Umde Dini Tetkikler Dergisi”nin dördüncü cilt birinci sayısı yayınlandı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İlahiyat Fakültesi çıkardığı UMDE Dini Tetkikler Dergisi ile, dini araştırmalar alanına dair (Sosyal ve Beşeri Bilimler/Din) özgün araştırma makalesi, çeviri, kitap kritiği ve sempozyum değerlendirmesi gibi çalışmaları yayımlamayı ve kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamakta.

UMDE Dini Tetkikler Dergisi’ne gönderilen makaleler arasında değerlendirme için uygun bulunanlar, çift taraflı kör hakemlik uygulamasına tabi tutulmakta ve tüm gönderiler iThenticate programı ile intihal taramasından geçirilmekte.

Yayın dili Türkçe, İngilizce ve Arapça olan UMDE Dini Tetkikler Dergisi, ROAD, Zenodo, Eurasian Scientific Journal Index,  İSAM,  ASOS Indeks,  Academic Resource Index, Bielefeld Academic Search Engine veri tabanlarında taranmakta.

Yılda 2 sayı (30 Temmuz – 30 Aralık) şeklinde yayınlanmakta olan UMDE Dini Tetkikler Dergisi için makale kabul tarihleri; 30 Temmuz tarihli sayı için 31 Aralık – 15 Temmuz ve 30 Aralık tarihli sayı için ise 31 Temmuz – 15 Aralık’tır.

UMDE Dini Tetkikler Dergisi’nin dördüncü cilt birinci sayısına aşağıdaki linkten açık erişim sağlanabilir.

Link: https://dergipark.org.tr/en/pub/umde

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam