reklam

NEVŞEHİRLİ MİLLİ BOKSÖR  ESRA YILDIZ, TOKYO OLİMPİYATLARINDA ÇEYREK FİNALE ADINI YAZDIRMAYI BAŞARDI « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:31

NEVŞEHİRLİ MİLLİ BOKSÖR  ESRA YILDIZ, TOKYO OLİMPİYATLARINDA ÇEYREK FİNALE ADINI YAZDIRMAYI BAŞARDI

Son Güncelleme :

30 Temmuz 2021 - 13:45

180 views
reklam
NEVŞEHİRLİ MİLLİ BOKSÖR  ESRA YILDIZ, TOKYO OLİMPİYATLARINDA ÇEYREK FİNALE ADINI YAZDIRMAYI BAŞARDI
reklam

NEVŞEHİR(TREND HABER)-2020 Tokyo Olimpiyatlarında boks branşında 60 kiloda Nevşehirli Milli Boksör Esra Yıldız,Arjantinli rakibini yenerek çeyrek finale adını yazdırmayı başardı.

Tokyo’da devam eden 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Boks branşında 60 kiloda Arjantinli rakibi  Erika Dayana Lo  Hanna Sanchez ile çeyrek final mücadelesi yapan  Nevşehirli Milli Boksör Esra Yıldız ilk raundu 3-2,ikinci raundu 5-0 önde kapamayı başardı. Final raundunda da rakibine üstünlük kuran Yıldız,final raundunu da kazanarak çeyrek finale yükselmeyi başardı.

KARŞILAŞMA HEYECANI DEV EKRANA YANSIDI

Müsabaka öncesinde Nevşehir’de de büyük sevinç yaşandı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Belediye Başkanı Mehmet Savran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ile Milli boksör Esra Yıldız’ın annesi Selma,babası Tahsin,kız kardeşleri Sudenaz ve Tuğba Yıldız,  çeyrek final mücadelesini,  Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurulan dev ekranda izledi.

60 kiloda Arjantinli rakibi  Erika Dayana Lo  Hanna Sanchez ile kızının çeyrek final mücadelesi yapacağı karşılaşma öncesinde dua eden anne Selma Yıldız, ringde Arjantinli rakibi karşısında üstün bir sergileyen  Esra Yıldız’ın elde ettiği başarıyı gözyaşları ile izledi.

Kızı Esra Yıldız’ın 3 raund sonrasında elde ettiği başarı sonrasında çeyrek finale ismini yazdırmasının ardından duygularını kameralara aktaran anne Selma Yıldız, kızının başarısı için her gün dua ettiğini söyledi.selma Yıldız; “ Duanızı bekliyorum inşallah alırım bu maçları, dualarınızı bekliyorum dedi. Kızım 12 yaşından beri boks yapmaya başladı.Kendi çabası ve Nedim hocamızın ç abası ile buraya geldi. İnşaallah Altın madalyayı da ülkemize getirir. Kızım ile gurur duyuyorum,Türkiye’mizi temsil edince daha da gururlanıyorum. Allah yolunu açık etsin, Allah başarılarının devamını getirsin. Türk Bayrağımızı dalgalandırmasını bekliyorum.İnanıyorum ki kızım başaracaktır. “dedi.

AK parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de “Esra kızımızı tebrik ediyoruz. Bu yolun sonu inşallah altın madalya. Alçakların ormanlarımıza verdiği büyük zararlarla  bu mutsuz günlerimizde Esra bizi mutlu etti, gururlandırdı.Biz inanıyoruz ki Esra tüm Türkiye’yi de  sevince boğacak ve Esra Olimpiyat altın madalyası ile Nevşehir’’e dönecektir.    “dedi.

Esra Yıldız’ın ablası Sudenaz Yıldız, kardeşinin elde ettiği bu başarıdan dolayı aile olarak büyük bir sevinç yaşadıklarını söyledi, Sudenaz Yıldız; “ Sürekli antrenman yaptı, aile hayatı hiç yoktu. Çok heyecanlandık, Olimpiyat 4. lüğünü garantiledi. Telefon ile görüştüğümde başarılar diledim, inşallah Olimpiyat şampiyonluğuna da ulaşır.”dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Savran’da, Esra Yıldız’ın elde ettiği bu başarıdan mutluluk duyduğunu söyledi. Savran; “ Başarısında dövüş tekniği ve stilini de değiştirerek şimdiye kadar çalışmasından farklı uzak dövüş tekniği geliştirdiğini gördük. Nedim Hocamıza da teşekkür ederim.” Diye konuştu.

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam