reklam

Nevşehirli kadınlar istihdamda « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 11:47

Nevşehirli kadınlar istihdamda

Son Güncelleme :

30 Mart 2018 - 6:31

55 views
reklam
Nevşehirli kadınlar istihdamda
reklam

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından hibe desteği sağlanan “Nevşehirli Kadınlar İstihdamda projesi” kapsamında kadınlar el sanatları konusunda beceriler kazanırken, istihdamları yönünde de önemli gelişmeler sağlanıyor.

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneğinin başvuru sahibi olduğu Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği’nin ortakları olduğu projede 45 kadına nitelikli eğitim hizmeti veriliyor.

Nevşehir Belediyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliği içerisinde eğitime katılan 45 kadına günlük cep harçlıkları İŞKUR tarafından veriliyor.

Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi’nin  Paşa Konağında 20 kadın, KAPEM’in Moden Pazar Yerindeki eğitim biriminde de 25  kadının eğitimlerine devam ediliyor.

Yaklaşık 3 ay sürecek eğitim sonunda istihdamda yer almak isteyen kadınlara , Modern Pazar yerinde istihdam atölyesi oluşturularak kendi cep harçlıklarını kazanma ve ev ekonomisine katkı sağlama imkanı sunulacak.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam