reklam

Nevşehir’in ilk Gurbetçilerinden Mustafa Bilgin vefat etti « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 14:36
reklam

Almanya’ya ilk giden Gurbetçilerden Nevşehirli  Mustafa  Bilgin vefat etti.

1960 Yılında Almanya’ya giden ilk gurbetçilerden 81  yaşındaki Mustafa  Bilgin yakalandığı amansız hastalık sonucu yaşamını yitirdi.

1960 yılında İlk tren ile Münih’e giden Bilgin 30 yıl Alman Devlet demir yollarında çalıştı.Emekli olduktan sonra Almanya ve Nevşehir’de emeklilik günlerini geçiren Bilgin Nevşehir Devlet Hastanesinde  yoğun bakım ünitesinde dört gün süren yaşam mücadelesine bu sabah kaybetti.

Bilginin cenazesi bu gün öğle namazını  mütakip Kurşunlu caminden kalkacak kaldırım mezarlığında toprağa verilecek.Trendhaber olarak bilgin ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

29 Ocak 2018 - 7:29

61 views

Nevşehir’in ilk Gurbetçilerinden Mustafa Bilgin vefat etti

Almanya’ya ilk giden Gurbetçilerden Nevşehirli  Mustafa  Bilgin vefat etti. 1960 Yılında Almanya’ya giden ilk gurbetçilerden 81  yaşındaki Mustafa  Bilgin yakalandığı amansız hastalık sonucu yaşamını yitirdi. 1960 yılında İlk tren ile Münih’e giden Bilgin 30 yıl Alman Devlet demir yollarında çalıştı.Emekli olduktan sonra Almanya ve Nevşehir’de emeklilik günlerini geçiren Bilgin Nevşehir Devlet Hastanesinde  yoğun bakım ünitesinde […]

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam