reklam

Nevşehir’de öğrenme şenliği düzenlendi « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 19:44

Nevşehir’de öğrenme şenliği düzenlendi

Son Güncelleme :

24 Mayıs 2017 - 9:57

68 views
Avatar

reklam
Nevşehir’de öğrenme şenliği düzenlendi
reklam

Nevşehir’de öğrenme şenliği düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulların kapanmasına sayılı günler kala il merkezinde öğrenme şenliği düzenledi.

İl merkezindeki ilkokul ve orta okul seviyesindeki çok sayıda okulun katılımıyla düzenlenen etkinlik borsa kavşağından Diriliş meydanına kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı. Mehteran ekibinin eşlik ettiği kortej yürüyüşünün ardından Diriliş Meydanında düzenlenen öğrenme şenliği açılış programına Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Esnaf Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammed Çömçe, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, bazı belediye başkanları ile okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, öğrenme şenliğinin amacını anlatırken, “Hayat boyu öğrenme genel müdürlüğünün yurt genelinde başlattığı öğrenme şenliklerinin birini de ilimizde yapıyoruz. Eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden bu uygulamaların ilimizde de çocuklarımıza ve gençlerimize faydalı birer etkinlik olacağına inanıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Diriliş meydanında kurulan stantlar gezildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam