Nevşehir’de öğrenme şenliği « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:05

Nevşehir’de öğrenme şenliği

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2018 - 5:16

60 views
reklam
Nevşehir’de öğrenme şenliği
reklam

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Öğrenme Şenliği” düzenledi.

Düzenlenen Öğrenme Şenliği’ne İl Merkezindeki çok sayıda okul ve Halk Eğitim Merkezleri kursiyerlerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı.

Öğrenme Şenliği Kortej Yürüyüşü; Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, diğer kurum amirleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen öğrenme şenliği açılış programına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı ve akabinde Halk Oyunları Gösterisi ile devam etti.

Daha sonra Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan standın açılış kurdelesi Vali İlhami Aktaş tarafından kesildi.

Akabinde ise Vali Aktaş ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte öğrenci ve kursiyerlerin sergilemiş oldukları el sanatları ve teknoloji stantlarını gezerek, öğrenci ve kursiyerlerden bilgi aldı. Onlarla yakından ilgilendi. Sergilenen ürünleri çok başarılı bulduklarını ifade ederek, başarılar diledi.

Vali Aktaş, Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen öğrenci, kursiyer ve öğretmenlerine teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam