reklam

Nevşehir’de Kamerunlu aile çocuklarına ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ismini verdi « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 15:07

Nevşehir’de Kamerunlu aile çocuklarına ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ismini verdi

Son Güncelleme :

26 Aralık 2017 - 12:06

53 views
reklam
Nevşehir’de Kamerunlu aile çocuklarına ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ismini verdi
reklam

NEVŞEHİR’de yaşayan Kamerunlu aile yeni doğan ikiz çocuklardan birisinin ismini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ismi verdi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Türkiye’ye sığınan ve Nevşehir’e yerleşen(43)yaşındaki Simon Ebale Mekuı ve eşi Kery Malıek Traore(40) çifti, yeni doğan ikiz çocuklarından birine Recep Tayyip Erdoğan isimlerini verdi. Kayseri’de Özel  Melekgazi hastanesinde doğum yapan  Kery Malıek Traore ve Baba Simon Ebale Mekuı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini Belirterek, “Bize Türkiye”de kapılarını açtı. Bize yardım etti. bunun için çocuğumun ismini Recep Tayyip Erdoğan ismini verdim,dedi.

“DARBE GİRİŞİMİNDE SOKAKLARDAYDIK”

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları darbecilere karşı sokağa davet etmesiyle beraber çocukları ve eşiyle beraber sokağa çıktıklarını ve darbecilere karşı sabahladıklarını anlatan Simon Ebale Mekuı, “Erdoğan’a karşı darbe girişimi olduktan sonra Nevşehir’de sokaklara döküldük darbecilere karşı Recep Tayyip Erdoğan’a destek olduk” diye konuştu.

“BU İSİM İÇİN ISRARCI OLDUM”

Yeni doğan oğluna Erdoğan’a olan sevgimden dolayı ismini Recep Tayyip Erdoğan koymak istedim. Eşime de Sordum onunla birlikte bu kararı aldık. 4 çocuğumuz vardı şimdi ikiz çocuğumuz oldu ve Allah’ıma şükürler olsun 6 çocuğumuz var ” ifadelerinde bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam