reklam

Nevşehir’de  ilk  iftar « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 04:16

Nevşehir’de  ilk  iftar

Son Güncelleme :

17 Mayıs 2018 - 5:38

31 views
reklam
Nevşehir’de  ilk  iftar
reklam

Nevşehir Belediyesi tarafından   geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü  Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu.

Ramazan ayı boyunca yoğun iş temposu nedeniyle evde aileleri ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra, dar gelirlilerin  nezih bir  aile ortamı içerisinde Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde iftar yapabilmelerine imkan sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin  hayırsever  vatandaşlarla işbirliği halinde  geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına, vatandaşlar  büyük ilgi gösterdi.

Nevşehir Belediyesi’nin  aşçılarının damak tadına uygun bir konumda hazırladıkları Tas Kebap, Mercimek Çorbası, Pilav, Salata ve Lokma Tatlısı ile  süslenen  iftar sofrasının birinci gününde, Nevşehir Sebzeciler,  Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Selim Özmen ve çalışanlarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İlk iftar sofrasında Nevşehir İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bir İmam-Hatip  tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı.

Akşam ezanının okunmasına müteakip  yapılan dua ile vatandaşlar,  ilk iftarı yapmanın heyecanını yaşadılar.

Ramazan ayı sürecinde Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde oluşturduğu iftar sofrasına  her gün 1500 civarında kişinin katılması bekleniyor.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam