Nevşehir’de Huzur 50 Operasyonu « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 17:06

Nevşehir’de Huzur 50 Operasyonu

Son Güncelleme :

30 Kasım 2017 - 20:47

58 views
reklam
Nevşehir’de Huzur 50 Operasyonu
reklam

– Emniyet Müdürlüğü ekipleri il genelinde 2saat içerisinde 31 ekip, 212  personel ile yaptığı yol ve umuma açık yer denetiminde 1570 kişinin GBT sorgulaması yapıldı.474 araç kontrol edildi , 23  araç sürücüsüne  19 bin 778  TL para cezası kesildi.


Polis ekipleri, dün 20.00-22.00 saatleri arasında umuma açık 69 yeri kontrol ederken,1 adet Ruhsatsız av tüfeği ve tüfeğe ait 21 fişek ele geçirildi.Ayrıca iki iş yerine tütün mamulleri tüketmekten işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, yaptığı açıklamada  Bu uygulamayı yaklaşık 1 yıldır yapıyoruz. Huzur 50 adıyla yapıyoruz bu 4. Uygulama zaman,zaman Emniyet genel müdürlüğünden gelen talimatlarla yaptığımız uygulamalar var.Bir’de ilde güvenlik ihtiyaçlarına göre yaptığımız uygulamalar var,bu onlardan biri rutin bir uygulama farklı günlerde farklı saatlerde tam kapasiteyle yaptığımız bir çalışma hem yollarda ,noktalarda güzergahlarda,Trafik yönünden,Asayiş,ruhsat ,terör,uyuşturucu  yönünden  çeşitli aramalar taramalar yapıyoruz,şüpheli şahıslar varsa inceliyoruz.Çok yararı olduğunu düşünüyorum ben ve arkadaşlarım bu uygulamaya devam edeceğiz,dedi.

Öte yandan vatandaşlar ve otomobil sürücüleri uygulamanın çok iyi olduğunu belirtirken bir sürücü ise Antalya’dan Kayseri’ye gittiğini ve uygulamanın Nevşehir’de olduğuna dikkat çekerek her ilde kontrollerin daha sık yapılmasını söyledi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam