reklam

Nevşehir’de FETÖ’den 400 kişi tutuklandı « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 10:40

Nevşehir’de FETÖ’den 400 kişi tutuklandı

Son Güncelleme :

22 Şubat 2017 - 10:56

80 views
Avatar

reklam
Nevşehir’de FETÖ’den 400 kişi tutuklandı
reklam

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Nevşehir’de görev yapan ulusal ve yerel ajansların muhabirleri katıldı.

Vali Aktaş, daha sonra siyasi parti il başkanları ve güvenlik güçleriyle toplanacaklarını söyledi.

Aktaş, Nevşehir´de yapılacak referandum çalışmalarının güvenli bir şekilde yapılması için çalışacaklarını söylerken. “Herhangi bir sorun çıkmaması için Nevşehir´de her türlü tedbiri alacağız. İlimizde çok fazla hissedilmese de OHAL yürürlükteyken yapacağımız referandum asayiş ve güvenlik açısından diğer illere göre sakin bir şekilde geçecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan milli istihdam seferberliği konusunda da çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Vali İlhami Aktaş, “Cumhurbaşkanımızın başlattığı çalışma hayatında milli seferberlikle ilgili de çalışmalar yürütüyoruz. İşadamlarıyla ve Acıgöl´deki organize sanayi bölgesinin müteşebbis heyetiyle toplandık. Haftada birkaç sefer işadamlarıyla toplanmaya devam edeceğiz. Ziyaretlerimiz de olacak. Nevşehir´deki işsizlik oranını düşürmeye çalışacağız. Biz de işsiz kardeşlerimizin derdine derman olmaya çalışacağız. Bu kapsamda işadamlarının hepsi ellerinden geleni yapma sözü verdiler. Tüm firmaları tek tek gezeceğiz. Şuan rakamsal bir durum yok ama hepsi destek verecek” diye konuştu.

Nevşehir´de aralıksız devam eden FETÖ soruşturmalarıyla ilgili de bilgi aktaran Vali Aktaş, FETÖ´ ile ilgili çalışmalar da aralıksız sürüyor. Gerek emniyet müdürlüğü gerek jandarma komutanlığı, valilik ve başsavcılık yoğun bir çaba içerisinde. En ufak rehavete ve yorgunluğa düşmeden mücadelemiz devam etmekte. Şuana kadar 400 civarında tutuklama oldu” dedi.

Nevşehir´de uyuşturucuya karşı amansız bir mücadele başlatıldığını ve Nevşehir´in böyle bir sorunu olmaması için de çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Vali Aktaş, “Uyuşturucu ile ilgili de çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Gençlerimizin bu tuzağa düşmemesi için ilimizde de güvenlik güçlerimizle olağanüstü bir gayret sarf edilmekte. Olağanüstü yakalama ve önleme çalışmalarımız devam etmekte” şeklinde konuştu.

Vatandaşla bire bir görüşmeyi hedefleyen Vali İlhami Aktaş, “Gelen tüm vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Bu uygulamadan önce de kim gelirse görüşüyorduk. Sadece adını koyduk. Vatandaşlarımız gitsem görüşebilir miyim diye bir tereddüt içerisindeydi. Biz bu tereddüdü ortadan kaldırdık. Çözülebilecek sorunları çözüyoruz. Vatandaş kendisiyle ilgilenildiğini görüyor. Genelde iş ve yardım konusunda talep geliyor” dedi.

Vali Aktaş, 2017 yılının turizm açısından olumlu bir yıl olarak geçmesini umut ettiklerini dile getirirken “İnşallah terörün de beli kırılıyor. Devletimiz olağanüstü mücadele ediyor. İnşallah bu terör belasından uzaklaştıkça turizme yakınlaşmış olacağız. 23 Nisan Çocuk Şenliğinin de burada yapılıyor olması tanıtım anlamında katkı sağlayacak. Bu terör dünyanın başına bela. Ama Türkiye olarak müthiş bir başarı elde edildi. İnşallah bunun karşılığını ilk alacak yerlerden birisi burası olur. Bir insan eninde sonunda Kapadokya´yı gezecek ise sadece erteler. Buranın alternatifi yok. Antalya yerine İspanya´ya gider, Geçen seneden daha iyi olacağını öngörüyorum. Burada çekilen dizilerin de bölgeye katkısı var. Türk dizileri ihraç ediliyor. İhraç edildikten sonra geri dönüşlerine bakmak lazım. Bizim beğenmediğimiz bir dizi başka bir ülkeye ihraç edilip seyredildiği zaman yadsınmayacak bir katkısı olduğunu düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam