reklam

NEVŞEHİR’DE “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” PANELİ DÜZENLENDİ « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:33

NEVŞEHİR’DE “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” PANELİ DÜZENLENDİ

Son Güncelleme :

20 Ekim 2017 - 13:57

45 views
reklam
NEVŞEHİR’DE “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” PANELİ DÜZENLENDİ
reklam

NEVŞEHİR’DE “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” PANELİ DÜZENLENDİ

Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezinde “Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” konulu panel düzenlendi.

Tarık Buğra’nın kitaplarını okumuş öğrencilerin katıldığı program, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunuşuna müteakiben sinevizyon ve slayt gösterimleri ile başladı.

Panele Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı ve Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Müftüsü Yakup Öztürk ile çok sayıda daire ve okul müdürleri katıldı.

Programda panelist öğrencilerin “Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” konulu panellerinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Sevgili misafirler, hanımefendiler, beyefendiler, gençler ve saygı değer öğretmenler hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum diyerek, konuşmasına başlayan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş; “Şu an itiraf etmek işitiyorum ki; gençler başarılı bir panel yaptılar. Bütün panelistleri gönülden tebrik ediyorum. Okumak ayrı bir şey, okuduğunu anlamak ayrı bir şey, okuduğunu anlatmak ta daha ayrı bir şey. Kastamonu’dan gelen öğrencimiz gibi, Rize’den gelen kızımız gibi konudan anladığını anlatırken, heyecanını yansıtmakta ayrı bir meziyettir.

Fen Lisesi’ndeki öğrenci sayımız dünyanın hatta Avrupa’nın birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla. Böyle bir gençliğimiz var. Bu gün ben bu gençlerimizle gurur duydum ve bu gün tescillendiğini ifade etmek istiyorum.

Vali Aktaş; “Bu duygular içerisinde bu güzel etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Sami Güçlü başta olmak üzere, Valiliklerimize, Sayın Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza ve programın tüm ortaklarına teşekkür ediyor, tüm konuklara sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Panelistlere verilen ödüllerin ardından toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam