reklam

Nevşehir’de Cuma namazı sonrasında ABD’nin aldığı Kudüs kararı lanetlendi « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 04:04

Nevşehir’de Cuma namazı sonrasında ABD’nin aldığı Kudüs kararı lanetlendi

Son Güncelleme :

08 Aralık 2017 - 11:29

61 views
reklam
Nevşehir’de Cuma namazı sonrasında ABD’nin aldığı Kudüs kararı lanetlendi
reklam

Nevşehir’de Kurşunlu camiinde İl Müftüsü Yakup Öztürk Hutbedeki konuşmasında Kudüs’te yaşanan olaylara değindi camii çıkışında ise Ak Parti Gençlik il başkanlığının düzenlediği basın açıklamasına Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz,Murat Göktürk,Ebubekir Gizligider,İl başkanı Mustafa Rauf Yanar,Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve camiiden çıkan vatandaşlar katıldı. Gençlik Kolları il Başkanı Ahmet Dolaşmaz yaptığı basın bildirisinde şöyle dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.

Daha sonra Hafız Mahmut Kemikkıran dua etmesiyle birlikte tekbir getiren vatandaşlar dağıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam