izmir escort

reklam

Nevşehir’de çiftçilerin sadece % 20’si sigorta yaptırıyor « Nevşehir Trend Haber

4 Ağustos 2021 - 03:45

Nevşehir’de çiftçilerin sadece % 20’si sigorta yaptırıyor

Son Güncelleme :

20 Aralık 2016 - 14:49

85 views
reklam
Nevşehir’de çiftçilerin sadece % 20’si sigorta yaptırıyor
reklam

         Nevşehir Ziraat odası başkanı Hüseyin Altınışık, il genelindeki çiftçilerin ancak % 20’lik bölümünün TARSİM sigortası yaptırdığına dikkat çekerken, bu sayının artırılması gerektiğinin altını çizdi.

Kuralıklığında artık TARSİM sigortası kapsamına alındığını hatırlatan Başkan Altınışık, don, sel, kuraklık gibi nedenlerle zarara uğrayan çiftçinin sigorta yaptırarak kendisine bir koruma şamsiyesi oluşturabileceğine işaret etti.

TARSİM sigortasında ödemelerde yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması için genel müdürlükle görüşmelerde de bulunduklarını ifade eden Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Altınışık, “TARSİM sigortasında geçtiğimiz yıllarda bilindiği üzere poliçelerde ödemelerde biraz sıkıntılarla karşılaşılabiliyordu. Tarım il müdürlüğünün ve Ziraat odalarının raporları isteniyor, bazen de afetlere karşın düşük ödemelerde bulunulabiliyordu. TARSİM Genel Müdürümüzle kuraklığında afet kapsamına alınmasıyla ilgili yaptığımız girişimler esnasında çiftçinin don ve benzeri afetlerden kaynaklanan zararlarının % 70 – 80 miktarının ödeneceği sözünü verdiler. Bu nedenle çiftçilerimizin bu konuda daha hassasiyet içerisinde olmasını iztiyorum. Çiftçilerimizin TARSİM sigortasının yarısını devlet ödüyor. Bu da çiftçimiç açısından son derece önemli bir destek kendileri için. Nasıl bir kişi aracının sigortasını yaptırıyor ve kendisini bir nebze de gelebilecek zararlara karşı korumaya alabiliyorsa TARSİM de çiftçimizin ürünü için böyle. Bu nedenle çiftçilerimizin bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyorum. Nevşehir’de çiftçilerin en fazla % 20’si sigorta yaptırıyor. Bu da sigortaya bakış açımızı da ortaya koyuyor diyebiliriz” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam