reklam

Nevşehir’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 16:10

Nevşehir’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Son Güncelleme :

10 Kasım 2017 - 10:37

56 views
reklam
Nevşehir’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni
reklam

TURKIYE CUMHURIYETININ KURUCUSU ULU ONDER MUSTAFA KEMAL ATATURK, EBEDIYETE INTIKALININ 79. YILDONUMUNDE DUZENLENEN TORENLE ANILDI SILENLERIN CALMASIYLA BIRLIKTE TEMIZLIK GOREVLISIDE SELAM DURARAK SAYGI DURUSUNDA BULUNDU(FOTO:SINAN KORKMAZER/NEVSEHIR,DHA)

TURKIYE CUMHURIYETININ KURUCUSU ULU ONDER MUSTAFA KEMAL ATATURK, EBEDIYETE INTIKALININ 79. YILDONUMUNDE DUZENLENEN TORENLE ANILDI(FOTO:SINAN KORKMAZER/NEVSEHIR,DHA)

TÜRKİYE Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaşve Belediye Başkanı Hasan Ünver’in çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunumunun ardından Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te sirenler çaldı. Anıt Meydanındaki katılımcılar ve çevresindeki vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte bayraklar yarıya indirildi.

Daha sonra Kapadokya Kültür ve Sanat merkezinde geçen protokol üyeleri  Atatürk konulu fotoğraf sergisini  Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından açıldı. Kapadokya Kültür ve sanat Merkezinde Özel Altınyıldız koleji tarafından hazırlanan program ve sinevizyon gösterisi ve dereceye giren öğrenciler şiirlerini okudular.

Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Törene Vali İlhami Aktaş AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ,Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Baş savcısı  Altuğ Kürşat Şahin, Alay Komutanı kıdemli alay Yüksel Yiğit, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam