reklam

Nevşehir Uygulama Merkezi « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:43

Nevşehir Uygulama Merkezi

Son Güncelleme :

05 Ocak 2018 - 7:10

43 views
reklam
Nevşehir Uygulama Merkezi
reklam

Türkiye’nin Montessori mimarisi ilkelerine göre inşa edilen ilk anaokulu olma özelliğini taşıyan Nevşehir Uygulama Merkezi, yüksekokulun tecrübeli akademik kadroları ve sertifikalı eğitmenleri ile yüksek standartta, İngilizce eğitimi ile desteklenmiş, Montessori eğitim programıyla hizmet vermektedir.

100 yılı aşkın süredir, 76 ülkede binlerce okulda  uygulanan  Montessori Eğitim Metodu, çocuğun kişiliğini geliştirmeyi hedefler. Çocuklar bu metodla, karmaşık dünya ile başa çıkma becerilerini geliştirir, özgüven kazanır. Eğitim, hedef belirleme ve hedefe yönelme, karar verme ve uygulama, bağımsızlık, güçlü konsantrasyon ve saygı ilkeleri üzerine kurulmuştur. ABD’de 4,500, tüm dünyada ise 30,000 civarında Montessori okulu bulunmaktadır.

Kapadokya MYO Çocuk Gelişimi Programının ikinci uygulama merkezi olan ve Nevşehir Belediye Başkanı, Sn. Hasan Ünver’in katkılarıyla kurulan, Nevşehir Uygulama Merkezi, 1000m2 kapalı, 1000m2 açık alanı, üç adet özel Montessori eğitim sınıfı ile yaklaşık 100 öğrencilik kapasiteye sahiptir.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri de, Nevşehir Merkezimizde uygulama eğitimi almak

talar. Geleceğin öğretmenleri, bir yandan gençlik enerjileri ile neşeli, mutlu, huzurlu bir anaokulu ortamı yaratılmasına katkıda bulunmakta, bir yandan da ileride Türkiye’nin dört bir yanına yayacakları Montessori eğitim metotlarını öğrenmekteler.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam