reklam

Tesisler haziran ayı sonuna kadar paylarını özel idareye ödemek durumunda « nevsehir haber

8 Şubat 2023 - 06:32

Tesisler haziran ayı sonuna kadar paylarını özel idareye ödemek durumunda

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2017 - 12:28

reklam
Tesisler haziran ayı sonuna kadar paylarını özel idareye ödemek durumunda
reklam

Tesisler haziran ayı sonuna kadar paylarını özel idareye ödemek durumunda

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresi faaliyet raporlarında dikkat edilecek hususlar konusunda Jeotermal ruhsat sahiplerine önemli uyarılarda bulundu.

Açıklamada; “5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu Yönetmeliğinin 10. Maddesinin 4. Fıkrasında “Teknik Sorumlu veya Sorumlularca hazırlanarak imzalanan yıllık arama ve işletme faaliyet raporlarının ruhsat sahibi tarafından iki nüsha halinde takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar İdareye verilmesi zorunludur. Bu raporların bir nüshası İdare tarafından MTA’ ya gönderilir” hükmü yer almaktadır. Faaliyet raporları ile birlikte, ilgili Odadan onaylı birer nüsha Teknik Sorumlu Atama Belgesi ile Teknik Sorumlu Hizmet Sözleşmesi ve faaliyet raporunun İdaremize teslim edilmesi.

Faaliyetlere ilişkin genel iş termin planı yansıra bir sonraki faaliyet yılını kapsayan bir yılık detaylı termin planının raporlarda yer alması. Ruhsat alanına ve çevresine ilişkin 1/25000 ölçekli jeoloji haritasının ve jeolojik kesitinin raporda yer alması gerekmektedir. Jeotermal Su kullanan İşletme tesislerinin kaynaklarla ilgili bir önceki yılın gayrisafi hasılat bilançosunun Mart ayı sonuna kadar İdareye verilmesi zorunludur. İdareye bildirilen gayrısafi hasılatın %1’i tutarında idare payı alınır. Bu pay, her yıl Haziran ayı sonuna kadar İdareye ödemesi gereklidir” denildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam