reklam

KADIN DANIŞMA MERKEZİNDEN ÜRGÜPLÜ GENÇLERE SEMİNER « nevsehir haber

30 Ocak 2023 - 00:30

KADIN DANIŞMA MERKEZİNDEN ÜRGÜPLÜ GENÇLERE SEMİNER

Son Güncelleme :

30 Mart 2017 - 6:56

reklam
KADIN DANIŞMA MERKEZİNDEN ÜRGÜPLÜ GENÇLERE SEMİNER
reklam

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde orta öğretim gençlerine yönelik olarak eğitici seminer düzenlendi.

Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübünün organizasyonunda düzenlenen ”Ergenlik Döneminde Ruhsal Sorunlara Yaklaşım ve Toplumsal Rollerin Gelişime Etkileri” konulu seminere öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Seminerde Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince verilen seminerde lise eğitimi gören gençlerin içinde bulundukları ergenlik döneminin özellikleri, bu dönemde karşılaşılan zorluklar ve toplumsal rollerin gelişime etkileri dile getirildi.

Seminerde ayrıca yeni nesillerin toplumsal rollere bakış açısının değerlendirilerek, var olan olumsuz algıların ortadan kaldırılması bunun yerine sağlıklı ve  objektif bir bakış açısının nasıl sağlanabileceği konularında da ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

Seminerde ayrıca gençlere çocuk istismarı, çocuk hakları ve bu kapsamdaki kanunlar konusunda ayrıntılı bilgilere yer verilen eğitimde ayrıca Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezinin çalışmaları konusunda da katılımcı gençlere bilgiler aktarıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam