reklam

Nevşehir de Obez Ambulansı Hastanın İmdadına Yetişti « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:48

Nevşehir de Obez Ambulansı Hastanın İmdadına Yetişti

Son Güncelleme :

20 Aralık 2017 - 7:39

61 views
reklam
Nevşehir de Obez Ambulansı Hastanın İmdadına Yetişti
reklam

Kilo sorunları olan  ve Meme Kanser hastası 57 yaşındaki F.T. nin imdadına obez ambulansı yetişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir’e tahsis edilen obez ambulans ile aşırı kilolu hastaların nakil işlemleri Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından yapıldı.

Nevşehir Kozaklı Karahasanlı köyünde evinde ikamet eden hasta, obez ambulans ile sabah evinden alınarak Gazi Üniversitesi Hastanesine nakil edildi. Burada yapılan ileri tetkik ve tedavinin ardından tekrar evine nakledildi. Bu nedenle bu uygulama için Hasta yakınları Sağlık Bakanlığına ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

2014 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri flosuna katılarak bu bünyede hizmet  veren obez ambulanslarının hem tasarımı hem de içindeki bazı donanımları normal ambulanslardan farklı, sedyesi 150 ila 350 kilo taşıyabilecek güçte özel lift sistemine sahip araç, diğer araçlara nazaran daha geniş çünkü iç kabinin acil ekibinin çalışabileceği kadar bir alanı da içermesi gerekiyor. İçerdeki ekibmanlar ise çoğunlukla normal ambulanstakiyle aynı ancak bazı müdahale setleri vs, obez hastaların anatomisine göre ayarlanmış malzemelerden oluşuyor. Önceden eğitilmiş deneyimli şoförler bu ambulansı kullanıyorlar.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam