reklam

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN MANAVGAT’A DESTEK « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:39

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN MANAVGAT’A DESTEK

Son Güncelleme :

31 Temmuz 2021 - 19:40

119 views
reklam
NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN MANAVGAT’A DESTEK
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir Belediyesince, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yangından zarar görenler için 1 tır dolusu gıda ve ihtiyaç malzemeleri gönderildi.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın öncülüğünde Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında hayırseverler, sabah saatlerinden itibaren gıda kolileri, bebek maması ve bezi, su, battaniye, hijyen paketleri gibi bölgede ihtiyaç duyulan malzemeleri belediye binasına getirdi.

Turkuaz Masa görevlilerince kayıt altına alınan malzemeler belediye görevlileri tarafından tıra yerleştirildi.

Gıda ve ihtiyaç malzemeleri yüklü tır, akşam saatlerinde İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya tarafından edilen duanın ardından Manavgat’a uğurlandı.

Belediye Başkanı Mehmet Savran, yaptığı açıklamada Türkiye’nin yüreğini yakan orman yangınlarından zarar gören vatandaşlara destek olabilmek amacıyla çalışma başlattıklarını belirtti.

Nevşehir halkı ve iş insanlarına desteklerinden dolayı teşekkür eden Savran, “Orman yangınlarına sebep olanlar kahrolsun. Belediyemiz itfaiye ekipleri, Osmaniye ve Kozan’daki yangınların söndürülme çalışmasına katıldı. Şimdi de Manavgat’a geçti. Bizim insanımız yardımseverdir. Zorluklara karşı her zaman birlikte olur. Hazırlanan yardım tırı ile biz de bölgeye giderek halkımıza geçmiş olsun dileklerini ileteceğiz.” dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemıkkıran da yangından zarar görenlere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Nevşehir Belediyesi, yaşanan afete kayıtsız kalmayarak çalışma başlattı. Kadirşinas Nevşehir halkı da desteğini verdi. Dua ediyoruz ki ülkemiz bir an önce bu sorunlardan kurtulur. Nevşehir halkı olarak yarayı sarma konusunda her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam