reklam

NEVŞEHİR BELEDİYESİ, 8. ULUSLAR ARASI KAPADOKYA FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 05:26

NEVŞEHİR BELEDİYESİ, 8. ULUSLAR ARASI KAPADOKYA FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Son Güncelleme :

18 Ekim 2017 - 7:59

44 views
reklam
NEVŞEHİR BELEDİYESİ, 8. ULUSLAR ARASI KAPADOKYA FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR
reklam

NEVŞEHİR BELEDİYESİ, 8. ULUSLAR ARASI KAPADOKYA FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif şekilde çalışma yapan amatör ve profesyonel sanatçıların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 8 si düzenlenecek Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması için duyurular , Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na ait internet sitesinde yayınlanmaya başladı.

Yarışma konusunun Manzara olarak belirlendiği 8. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Kapadokya Fotoğraf Yarışmasına katılmak isteyenler eserlerini, JPEG formatında 150-300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı en az 1920 piksel boyutunda, uzun kenar en fazla 3200 piksel boyutunda, fotoğraf dosyasının boyutu en az 1 Mb ’den az ve 4 Mb ‘den büyük olmayacak şekilde Türkçe olarak http://www.tfsfonayliyarismalar.org ve İngilizce olarak da /www.tfsfonayliyarismalar.org/en/ adresine yükleyerek yarışmaya katılabilecekler.

Her katılımcının en fazla 4 eser ile katılabileceği yarışmaya gönderilecek fotoğrafların paspartusuz, kenar boşluksuz ve fotoğraf üzerinde imza, işaret, logo veya tarih gibi ifadelerin yer almaması da gerekiyor. Yarışmaya eserlerin kargo, e-posta ile katılımları ise kabul edilmeyecek.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 8. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasına amatör ve profesyonel sanatçılar katılabilecek.

Birinci olacak eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya’nın ödül olarak verileceği 8. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması’nda ayrıca 3 mansiyon ödülü verilecek.

Yarışmada jüri değerlendirmesi ile yarışma sonunda yapılacak sergileme için de 30 fotoğraf belirlenecek ve eser sahiplerine de eser başına 150 TL ödül takdim edilecek. FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü ise toplamda en fazla eseri sergilenen fotoğrafçıya verilecek.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ali Muhammet Bayraktaroğlu, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Barış Konor, AKFOD ’dan Erdem Zengin, (AFIAP) FSK’ dan Fikret Özkaplan ve Mehmet Uçar, KAFSİD ’den Sami Turgay, Menduh Erdoğan ve NİFAD ’dan Mustafa Doğan Şahiner’ den oluşacak seçici kurul üyeliğini yapacağı 8. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na katılmak isteyen amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılar, eserleri için 29 Aralık 2017 Cuma günü günü Türkiye Saati ile 23.00’de kadar internet üzerinden başvuruda bulunabilecekler.

04 Ocak 2018 tarihinde seçici kurulun değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları 04 Ocak 2018 günü, Nevşehir Belediyesi resmi web sitesi olan www.nevsehir.bel.tr ve TFSF’ nin www.tfsf.org.tr ile http://www.tfsfonayliyarismalar.org adreslerinden duyurulacaktır açıklanacak.

8. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri, daha sonra açıklanacak bir tarihte gerçekleştirilecek bir sergi ile birlikte düzenlenecek törenle verilecek.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam