NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER’İN 2017 YILI MESAJI « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 19:28

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER’İN 2017 YILI MESAJI

Son Güncelleme :

29 Aralık 2016 - 7:10

100 views
reklam
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER’İN 2017 YILI MESAJI
reklam

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER: “2017 YILINDA NEVŞEHİR, DEV YATIRIMLARLA YOLUNA DEVAM EDECEK”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, son yılarda  hızla büyüyen ve gelişen görünümü ile Nevşehir’in Türkiye’de örnek gösterilecek şehirler arasında yer aldığını belirterek, kararlı,istikrarlı ve modern şehircilik değerlerine uygun planlı projeler ışığında bir dünya şehrine yaraşır konuma ulaşacağına inandığını belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yeni yıl nedeniyle bir  mesaj yayınlayarak vatandaşların yeni yıllını tebrik etti.

 

Mesajında son  12 yıllık süreçte sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihsel değerleri ile Türkiye’nin dünya açılan en önemli kapılarından biri olan Nevşehir’de, Nevşehir Belediyesi’nin ciddi alt ve üst yapı hareketliliğinin yaşandığına dikkat çeken Ünver, insanı merkeze alan hizmet anlayışı içinde bugüne kadar yapılamayan hizmetlere imza attıklarını ifade etti.

 

Nevşehir’in potansiyel dinamiklerine uygun hızlı, kararlı ve  planlı yatırımlar ile birlikte gerek bugünün ve gerekse yarının her alanda büyüyen ve gelişen kent dokusunu ortaya çıkardıklarına kaydeden Ünver, mesajında daha sonra şunları kaydetti: 2004 yılından bugüne kadar vatandaşlarımızın her türlü imkandan yararlanır hale geldiği bir  Nevşehir de hayat sürmeleri bizim  en temel çalışma esasını oluşturdu. Klasik belediyecilik anlayışının ötesinde, insanımızı hizmetin merkezinde değerlendiren bir yapı içinde bir çok yatırımı, ülkemize de yeni bir hizmet vizyonu kazandıran AK Parti hükümetlerinin destekleri, milletvekillerimizin ve parti teşkilatlarımızın işbirliği içerisinde bir çok yatırım gerçekleştirdik. Parti ayrımı yapmadan, bu şehirde yaşayan her bir bireyin belediye hizmetlerinden hızlı, etkin ve eşit düzeyde yararlanmalarına çaba harcadık. Bugün için artık bir çok dünya insanının büyük bir gıpta ile baktığı,  bir büyük turizm cennetinin ana merkezinde bulunuyor olmamız, bu şehirde hayatını sürdüren her insanın daha iyi şartlarda yaşamalarını gerekli hale getiriyor. Bu temel düşüncenin şuuru içerisinde,  siz değerli vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları alanda gerek bugünümüzü ve gerekse de gelecekte yararlanılan bir eser kazandırabilme anlayışı ile mesai tanımaz şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 12 yılı aşan hizmet süremiz içerisinde, yaşadığımız bu şehrin tüm değerlerini sadece ülkemize değil, tüm dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz.. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki görev süremiz içerisinde, saygı değer Nevşehirli vatandaşlarımızın beklentilerine uygun bir hizmet anlayışını ortaya koyacağız. Değerli halkımızın bize verdiği yetkiyi ,insan odaklı hizmetlere dönüştürdük. Sadece ulaşımda değil şehrimizin sağlık, spor, eğitim, kültür ve sanat alanında da ileri düzeylere ulaşması yönünde çabalarımız bundan sonraki süreçte de devam edecektir.

2017 yılı içerisinde halkımıza en büyük müjdemiz Spor Kondisyon Merkezi ve Bisiklet ve yürüyüş parkuru ile çok çeşitli spor alanlarının hizmete kazandırılması olacak. Diğer yanda oldukça önemsediğimiz 39. Uluslararası TRT Çocuk Şenliği’nin de 11-21 Nisan 2017 tarihleri arasında Nevşehir’de gerçekleştirilecek olması heyecanımızı daha da artırıyor. Milletvekillerimizin yakın ilgi ve desteği, sayın valimiz İlhami Aktaş’ın samimi ve kararlı bir şekilde bu organizasyonda bizlerle işbirliğinin yanı sıra bölgemizdeki sivil toplum örgütleri ve turizmcilerle işbirliği halinde gerçekleştirilecek bu organizasyonun , bölgemizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu düşünceler ışığında 2017 yılının öncelikli olarak tüm milletimize ve saygıdeğer vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi diliyor, saygıdeğer vatandaşlarımıza en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam