reklam

Narkotik TIR’I Nevşehir’de « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 06:50

Narkotik TIR’I Nevşehir’de

Son Güncelleme :

01 Kasım 2017 - 13:44

48 views
reklam
Narkotik TIR’I Nevşehir’de
reklam

Narkotik TIR’I Nevşehir’de

Sinan KORKMAZER NEVŞEHİR,(DHA)-İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı “Narkotik Eğitim TIR’ı” ile il il dolaşılıp vatandaşlara uyuşturucu maddenin zararları anlatılarak “Hayat” kurtarılıyor.

“Hedef Olma-Hedefsiz Kalma Projesi” çerçevesinde oluşturulan Narkotik Eğitim TIR’ı, İstanbul’dan başlayan yolculuğunda bazı illerdeki duraklarının ardından Nevşehir’e gelen eğitim TIR’ı içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı anlatılıyor.

Ayrıca TIR’da, görevli narkotik uzmanı polisler tarafından uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda gençlere, ailelere ve vatandaşlara bilgi veriyor.Narkotik TIR’ı Dünyada ve Türkiye’de alanında bir ilk olma özelliği taşıyan ve 2015  yılında faliyetlere başlayarak 62 etkinlik ile toplamda 170.000 kişiye ulaştı.

Vali İlhami Aktaş,Emniyet müdürü Mehmet Artunay, Alay komutanı kıdemli kurmay albay Yüksel yiğit, Diriliş meydanında bulunan narkotik TIR’ını gezdiler. TIR,hakkında görevli polislerden bilgi aldılar.

Vali İlhami Aktaş, yaptığı açıklamada ,Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de uyuşturucuyla mücadele asrımızın belası iletinden gençlerimizi uzak tutmak için başta sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın içişleri bakanımızın,talimatlarıyla önlemeye yönelik çalışmalar.Tabiki adil çalışmalar yakalamaya yönelik çalışmalarımız önlemeye yönelik çalışmalarda son sürat ivme kazanmış bir şekilde devam ediyor.Bizde ilimizde il emniyet müdürlüğümüzün organizesiyle Ahiler  Kalkınma Ajansı katkılarıyla yarın başlayacak olan uyuşturucuda medyanın rolü diye bir sempozisyon düzenliyoruz.Tüm Türkiye genelinde  katılımın olacağı ve o çerçevede İstanbul emniyet müdürlüğümüze ait Narkotik TIR’ı ilimize davet ettik. Burada arkadaşlarımız profesyonel bir şekilde arkadaşlarımıza, gençlerimize bu maddenin bağımlılığını insanlarda nelere yol açacağını ve ne tür zararlar vereceğini öğrencilerimize,gençlerimize halkımaza göstermek için bulunuyorlar.

Neşehir Uyuşturucu kullanımında Türkiye geneline baktığımızda nerdeyiz sorusuna ise şöyle dedi:Ortalamanın altındayız ama amacımız, hedefimiz suçluları yakalamanın yanıda kullanım oranını sıfıra indirmek.Asıl başarı sıfırlarsak O zaman  aşağıda olmamız yada ortalamanın altında olmamızın çok bir anlamı yok şeklinde konuştu.

FOTOLU

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam