Nar’da istiridye mantarı işletmesi açıldı « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 19:23

Nar’da istiridye mantarı işletmesi açıldı

Son Güncelleme :

08 Aralık 2016 - 9:54

75 views
reklam
Nar’da istiridye mantarı işletmesi açıldı
reklam

                   Nar Kasabasında faaliyet gösteren Mehmet Tilkici’ye ait İl Özel İdaresi desteği ile kurulan istiridye mantarı işletmesine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, İl Müdür Yardımcısı Necmettin Sapmaz, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mustafa Ata ziyarette bulundu.

Yapılan ziyaret sonucunda İşletme sahibi Mehmet Tilkici “Mantar yetiştiriciliğine yönelik ilgim vardı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün bu kapsamda vermiş olduğu destekten yararlandım ve üretime başladım. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, İl Özel İdaresine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz ise” İlimizde alternatif ürün modellerini geliştirmek üzere projeler üreterek uygulamaya koyuyoruz.  İlimizde bulunan kayadan oyma doğal depolar mantar yetiştiriciliği için ortam oluşturmakla birlikte yetiştirme ortamı hazırlanan her yerde üretilebildiğinden, bölgemizde özellikle küçük aile işletmeleri için avantajlı ve sürdürülebilir bir üretim olarak görüyor ve teşvik ediyoruz. Çiftçimizin ilgisi ve faaliyetleri nedeniyle ayrıca tebrik ediyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam