reklam

“MÜBAREK RAMAZAN AYI TÜM DEĞERLERİYLE İLE BİRLİKTE YAŞANMALI VE YAŞATILMALI” « Nevşehir Trend Haber

10 Ağustos 2022 - 23:37

“MÜBAREK RAMAZAN AYI TÜM DEĞERLERİYLE İLE BİRLİKTE YAŞANMALI VE YAŞATILMALI”

Son Güncelleme :

26 Mayıs 2017 - 12:43

60 views
Avatar

reklam
“MÜBAREK RAMAZAN AYI TÜM DEĞERLERİYLE İLE BİRLİKTE YAŞANMALI VE YAŞATILMALI”
reklam

“MÜBAREK RAMAZAN AYI TÜM DEĞERLERİYLE İLE BİRLİKTE YAŞANMALI VE YAŞATILMALI”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, rahmet, bereket ve mağfiret sağanağı ile tüm inanan insanları kuşatan Ramazan ayının, tüm değerleriyle ile birlikte yaşanması ve yaşatılmasının gerektiğini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü başlayacak mübarek Ramazan ayı nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yayınladığı mesajında, rahmet, bereket , feyz ve mağfiret ayı olarak da bilinen ve inananlara nefis muhasebesi imkanı da tanıyan Ramazan ayının, tüm inananlarca birlik ve beraberlik ruhu içerisinde idrak edilmesi temennisinde bulundu.

Mesajında, Ramazan ayının şehrimizde en iyi bir şekilde idrak edilebilmesi için Nevşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yerine getirme kararlılığı içerisinde hareket ettiklerini vurgulayan Ünver, geleneksel olarak her yıl hayırsever vatandaşların işbirliği içerisinde uyguladıkları İftar Sofrasının ilk olarak 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü modern Pazaryerinin altındaki salonda kurulacağını dile getirdi.

Ünver mesajında daha sonra şunları vurguladı: “ Ramazan ayı, sahip olduğu manevi ahenk, rahmet ,bereket ve kutsal değerleri ile tüm Müslümanları daha da güçlü kılıyor Karşılıklı yardımlaşma duygusunun ön plana çıktığı, nefis muhasebesinin daha yalın ve öz bir şekilde yapıldığı bu mübarek günler, inananlar arasındaki dostluk ve sevgi bağlarını da daha güçlü hale getirmektedir. 11 ayın sultanı Ramazan ayının tüm inananlara hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımıza bu vesile ile saygı, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam