reklam

Milletvekili Ebubekir Gizligider Nato Parlamenter Asamblesine katılmak üzere Bosna Hersek’e gitti. « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:27

Milletvekili Ebubekir Gizligider Nato Parlamenter Asamblesine katılmak üzere Bosna Hersek’e gitti.

Son Güncelleme :

16 Nisan 2018 - 11:07

46 views
reklam
Milletvekili Ebubekir Gizligider Nato Parlamenter Asamblesine katılmak üzere Bosna Hersek’e gitti.
reklam

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Nato Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Geleceğin Güvenlik ve Savunma Kapasiteleri Komisyonu Toplantısına katılmak üzere Bosna Hersek’e gitti.

Bosna Hersek ve Sırbistan’da 16 – 19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek toplantı için TBMM NATOPA Komisyonu temsilen Saraybosna’ya giden Gizligider, Bosna Hersek’in Nato üyeliğine destek olmak için Bosna Hersek Parlamentosu Delegasyonu ile bir araya geldi. Toplantı hakkında açıklama yapan Gizligider;

‘NATOPA Türk grubunu temsilen Bosna Hersek’in NATO üyelik talebine tam destek olmak için Saraybosna Alt Komisyon Toplantısındayız. Üçlü yapı ve her önemli kararı Boşnak-Sırp ve Hırvatlar’ın ittifakıyla alma zarureti…’ sözlerine yer verdi.

Bosna Hersek Alt Komisyon Toplantısı sonrasında Sırbistan’a geçerek Nato Parlamenter Asamblesi Geleceğin Güvenlik ve Savunma Kapasiteleri Komisyonu Toplantısına katılacak olan Gizligider Türkiye’nin Bosna Hersek’in Nato üyeliğine verdiği desteği, Bosna’nın Nato üyeliğinin Balkanlarda barışa ve istikrara katkıda bulunacağını katılımcı ülke parlamenterlerine anlatacak.  Gizligider Belgrat’ta gerçekleştirilecek toplantı kapsamında Sırbistan Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı ve Savunma Bakanı ile heyetler arası görüşmelere katılacak.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam