izmir escort

reklam

Kozaklı’da yatak kapasitesi nüfusu aşıyor « Nevşehir Trend Haber

4 Ağustos 2021 - 02:29

Kozaklı’da yatak kapasitesi nüfusu aşıyor

Son Güncelleme :

25 Aralık 2016 - 9:26

86 views
reklam
Kozaklı’da yatak kapasitesi nüfusu aşıyor
reklam

TÜRKİYE’nin en önemli termal sağlık merkezlerinden biri olan Kozaklı’da 7 bin 500 nüfusa karşın kaplıcalarında bulunan termal tesislerdeki yatak kapasitesinin devre mülk sistemlerinin devreye girmesi ile birlikte 10 bin yatak kapasitesine ulaşacağı belirtildi. Termal tesislerdeki doluluk oranının da iyi olduğu açıklandı.

Romatizmal hastalıkların yanı sıra cilt ve kadın hastalıkları gibi toplam 21 değişik hastalıkların tedavisinde etkin olan Nevşehir’in Kozaklı ilçesindeki termal konaklama tesislerinde özellikle hafta sonlarında otellerin tam doluluk seviyesini yakaladığı belirtildi.

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Türkiye’nin en önemli kaplıca tedavi merkezlerinden biri haline gelen Kozaklı ilçesinde özellikle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin de etkisiyle şu anda 7 bin 500 civarında yakın yatak kapasitesine sahip otellerin yeterli doluluk oranlarında hizmet verdiğini söyledi.

98 derecedeki sıcaklıkla yer yüzüne çıkan şifalı kaplıca sularından yararlanmak isteyenlerin Kozaklı’yı tercih ettiğini kaydeden Başkan Güven, hizmete girecek yeni tesislerle yatak kapasitelerinin 10 bine ulaşacağını, her geçen gün tanınan ilçelerinin bu kapasiteyi de rahatlıkla kaldıracağını söyledi.

Yatak kapasitesinin artmasıyla birlikte belediye olarak devlet kurumlarıyla koordineli biçimde özellikle sıcak ve soğuk su noktasında yeni uygulamalar yaptığını kaydeden Güven “sıcak su dağıtım projesinin ihalesi yapıldı. 11 milyon lira bedelle ihalesi yapılan projeye kazmalar vuruldu. Buna 1,5 yıldır uğraştıklarını belirtti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam