Kış yorgunluğunu atmak isteyenler termale yöneliyor « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:26

Kış yorgunluğunu atmak isteyenler termale yöneliyor

Son Güncelleme :

26 Şubat 2018 - 11:49

40 views
reklam
Kış yorgunluğunu atmak isteyenler termale yöneliyor
reklam

Baharın gelmesiyle beraber kış yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler, termal bölgelere akın etmeye başladı.

Mezopotamya’dan bugüne “yeniden doğuş ”un simgesi olarak görülen kaplıcalara ilginin her geçen yıl artığını belirten Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık, “Türkiye, 1500’den fazla kaynağıyla termalde büyük bir potansiyele sahip. Kaynak sayısı bakımından Avrupa’da birinci, dünyada yedinci sıradayız. Yüksek mineral içeriği sayesinde tedavi edici özelliği bulunan termal sulara ziyaret sayısı her geçen gün artıyor” dedi.

Zengin doğal değerleri ve iklimsel özellikleriyle termal bölgelere 12 ay ziyaretin sürdüğünü ancak, baharla beraber kış yorgunluğunu atmak isteyenlerin termale daha fazla ilgi gösterdiklerini ifade eden Yılık, şöyle devam etti:

“Bahar, tüm güzellikleriyle beraber gelmeye başladı. Doğa, toprak uyanıyor ve kışın kasveti ülkemizden çekiliyor. Bu nedenle, Mezopotamya’dan bu yana gücüne inanılan şifalı sular, baharla beraber yenilenmek, tazelenmek isteyenler için en doğru adres. Çok sayıda faydasıyla bilinen termal sular, kış yorgunluğuna ve strese de iyi geliyor. Termal turizm adına yaptığımız ziyaretlerde görüyoruz ki insanlar da böyle düşünüyor. Kaplıcalardan yararlanma yaşının düşmüş olması, bunun en büyük göstergesi. Tesislerdeki doluluk oranı şimdiden artmaya başladı. TESTUD olarak bu ivmeyi yukarı doğru devam ettirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

-TERMAL SULARIN FAYDALARI-

7’den 70’e herkesin yararlanabildiği termomineral suların, akneden, egzamaya; fıtıktan, eklem rahatsızlıklarına; kronik bel ağrısından, genel sağlığı güçlendirmeye kadar pek çok konuda faydası bulunuyor. Ayrıca bu sularda uzmanlar tarafından gerçekleştirilen fizik tedavi uygulamalarının normal uygulamalara oranla daha fazla sonuç verdiği görülüyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam