“Kent muhabirliği” eğitimleri devam ediyor « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 15:15

“Kent muhabirliği” eğitimleri devam ediyor

Son Güncelleme :

07 Mart 2018 - 12:53

61 views
reklam
“Kent muhabirliği” eğitimleri devam ediyor
reklam

Ahiler Kalkınma Ajansının (AHİKA) desteğiyle, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) tarafından, “Kent muhabirliği uygulamalı eğitim programı” 2’inci günde de devam etti.

Medya Evi’nde düzenlenen seminerin ikinci gününde Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, haber yazma teknikleri konusunda bilgi verdi.

Erdoğan, gazeteciliğin önemi ve sorumlulukları hakkında bilgi vererek, kamuoyunu doğru bilgilendirmenin önemini anlattı.

Çeşitli haber yazma teknikleri olduğunu ifade eden Erdoğan, önemli haberlerde ters piramit şeklinde haber yazılması gerektiğini, en önemli konunun en başta verilmesinin doğru olacağını söyledi.

Gazetecilerin özel haber yapması gerektiğini kaydeden Erdoğan, “Gazetelerin sosyal medyaya yenilmemesi için özel haberlere önem vermesi gerekiyor. Hiçbir yerde olmayan haber sizde olursa okuyucu sizi ve gazetenizi takip etmekten vazgeçemez” dedi.

Gazetenin önemine değinen Erdoğan, “Gazete bir belgedir, arşivdir, bu yüzden gazete önemlidir. Sosyal medya şuan güçlü ama gazetenin önüne geçemez. Sosyal medyanın gücü elektrikler kesilene kadardır” diye konuştu.

Erdoğan, bir haberi yapmadan önce doğruluğunun mutlaka teyit edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam