Kaymaklı Belediyesi Hayvan barınağı açıldı « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:10

Kaymaklı Belediyesi Hayvan barınağı açıldı

reklam
Son Güncelleme :

04 Ocak 2018 - 12:58

57 views
Kaymaklı Belediyesi Hayvan barınağı açıldı

Kaymak’lı Belediyesi’nin çevre ve doğa ile ilgili yaptığı yatırımlar kapsamında, beldede bir ilk olan Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezi hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Halit Elma, belediyelerin yerel idare olarak bulundukları belde ve bölgenin bütün ihtiyaçlarında imzaları olan, problemlerini gidermekle yükümlü olan kurum ve kuruluşlar olduğunu belirtirken. Görevlerini yaparken yaşayan tüm canlıların ihtiyaçlarını düşündüklerini ifade etti. Başkan Elma: “Her biri üzerinde kafa yoruyoruz. Bu dünya sadece insanlara ait değil. Hayvanıyla, bitkisiyle tüm canlılara ait. Ancak bazen biz, sadece bize aitmiş gibi davranıyor, onları dışlıyoruz. Bazı insanların yaklaşımları ise onları sömürmekten öteye gitmiyor.

Sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren ve menfaat gütmeyen hayvanlar bizler için birer nimettir. Geçmişte anılarını yazan seyyahlara göre bir toplumun medeniyetinin gelişmişliğini gösteren en önemli unsur, hayvanlara gösterdikleri muameledir. İnsanların hayvanlara olan yaklaşımları, kişilerin içindeki merhameti gösterir. Çok bilinen bir yargı vardır. Hayvana değer vermeyen, hayvanı sevmeyen insanı sevemez diye. Bu mekanı oluştururken böylesi bir düşünceden yola çıktık. Önce insan, önce yaşayan tüm canlılar dedik. Kendi bölgemizdeki hem insanların hem de hayvanların sağlığını ve sağlıklı bir ortamda yaşamasını düşündüğümüz için böyle bir çalışma yaptık. Şimdi Kaymaklı`ın caddelerinde ve sokaklarında bulunan sahipsiz, bakıma muhtaç, yaşlı ve hastalıklı sokak hayvanları görevlilerimiz tarafından yakalanarak barınağımızda korumaya alınıyor. Tedavileri ve bakımları yapıldıktan sonra tekrar doğal ortamlarına bırakılıyor. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam