reklam

Kapadokya’nın başkentinde turizm haftası etkinlikleri başladı « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 19:15

Kapadokya’nın başkentinde turizm haftası etkinlikleri başladı

Son Güncelleme :

18 Nisan 2017 - 10:17

74 views
Avatar

reklam
Kapadokya’nın başkentinde turizm haftası etkinlikleri başladı
reklam

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de turizm haftası etkinlikleri başladı. Etkinlikler doğrultusunda gerçekleştirilen toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, bölgede sürdürülebilir bir turizm aktivitesinin hedeflendiğini dile getirdi.
Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenklerin konmasıyla başlayan program Kapadokya Kültür ve Sanat merkezinde devam etti.
Programa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Kültür ve turizm müdür Vekili Cengiz Ekici, daire müdürleri ve turizm firmalarının sahipleri katıldı.
Programda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici, Kapadokya bölgesinde hali hazırda devam ettirilen kış turizmi, doğa turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi, inanç turizmi etkinliklerinin yıl boyunca yapılabilir ve sürdürülebilir bir hale getirmek hedefinde bulunduklarına dikkat çekti.
Türkiye genelinde en çok ziyaret edilen 3 müze ve örenyerinin Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de bulunduğuna değinen Ekici, 2016 yılı genelinde bölgedeki tarihi ve turistik bölgeleri 1 Milyon 500 bin turistin ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, turizm haftası etkinliklerinin bölge turizmcilerine ve turizmden faydalanan herkese hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunurken, “Hafta etkinlikleri süresince bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerini ortaya çıkarmaya ve tanıtmaya çalışacağız. Bu hafta bölgemiz açısından özel ve önemli bir yeri bulunuyor. Bu etkinliklerin yanında TRT’nin bu yıl bölgemizde yapacağı 39. Uluslar arası çocuk şenliği etkinlikleri de bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı açısından son derece faydalı olacak. 30 farklı ülkeden ilimize gelecek olan çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilecek olan bu etkinlikler bölgenin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerinde bulundu.
Kutlamalar çerçevesinde semah gösterisi düzenlendi. Yöresel yemekler yarışması yapıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam