reklam

Kapadokyalı Turizmciler İngiliz Gazeteci Simon Calder’i Kapadokya’ya Davet Etti « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 10:48

Kapadokyalı Turizmciler İngiliz Gazeteci Simon Calder’i Kapadokya’ya Davet Etti

Son Güncelleme :

03 Ocak 2017 - 18:02

125 views
Avatar

reklam
Kapadokyalı Turizmciler İngiliz Gazeteci Simon Calder’i Kapadokya’ya Davet Etti
reklam
 
İngiltere’de yayınlanan Dünyaca ünlü Independent gazetesi yazarlarından Simon Calder’in, hem kendi yurttaşlarına ve hem de bütün insanlığa “Türkiye’ye Gidin” çağrısına Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler ve TÜRSAB Kapadokya BYK Başkanı Coşkun Kırtıl hazırladıkları ortak bildiri ile “Teşekkür” etti.
 
Türkiye’nin en gözde eğlence mekânlarından biri olan Reina’da 39 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısın ardından kaleme aldığı makaleyle Türkiye’nin gündemine oturan İngiliz yazar Simon Calder’i TÜRSAB Kapadokya BYK ve KAPTİD Kapadokya Bölgesine davet etti.
 
İndependent yazarı Simon Calder kaleme aldığı yazısında, yılbaşı gecesi gerçekleşen Reina saldırısına en güzel cevabın Türkiye’ye tatile gitmek olduğunu belirtmişti.
 
KAPTİD ve TÜRSAB Kapadokya BYK:  “Terörün dini, dili, ırkı, vatanı yoktur!”
 
Kırtıl ve Dinler yaptıkları ortak basın açıklamasında: Terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur; terörizmin ve teröristin iyisi yoktur! dedi. Fransa’da, İngiltere’de, Almanya’da, Amerika’da, Belçika’da, Rusya’da ve daha bir çok ülkede ne yazık ki bu tür Terör saldırılarının olduğunu belirten Dinler ve Kırtıl, Terörün dini, ırkı, vatanı yoktur. Terörizmin ve teröristin hepsi kötü.” dedi.
 
KAPTİD ve TÜRSAB Kapadokya BYK Başkanları, “Bizim Teröre bakışımız evrensel; Ankara, İstanbul, Kayseri için ne düşünüyorsak Berlin’deki, Brüksel’deki ve Paris’teki eylemler için de aynısını düşünüyor aynısını yaşıyoruz. Terörün anlamını çok iyi bilen bir ülke olarak bu tür münferit olayların tüm Dünya ülkeleri ve insanlık adına ayaklar altına alarak, terörizme karşı ortak bir duruş sergilememiz gerekir. Biz buradan Avrupa İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin Özünü aldığı Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü diyarı Dünya Barış kenti Nevşehir’in merkezi Kapadokya’ya tüm Dünya’yı davet ediyoruz” şeklinde konuştular.
 
“Bu vesile ile Independent gazetesi yazarlarından İngiliz gazeteci Simon Calder’in sayfasına taşıdığı “Türkiye’ye gidin” çağrısı ile terörizme karşı sergilediği tavır ve tüm Dünya’ya verdiği bu anlamlı mesajı nedeniyle kendisine teşekkür ve kendisini Kapadokya’da misafir etmekten büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladılar.
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam