reklam

Kapadokya profosyonel iş insanları ilk genel kurulunu yaptı « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 10:48

Kapadokya profosyonel iş insanları ilk genel kurulunu yaptı

Son Güncelleme :

02 Aralık 2017 - 7:57

46 views
reklam
Kapadokya profosyonel iş insanları ilk genel kurulunu yaptı
reklam

 Kapadokya Profesyonel İş İnsanları Derneği ilk Genel Kurulunu Dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Kurulda, Kapadokya profesyonel iş insanları Derneği Kurucu başkan Habibe Beşer şu açıklamayı yaptı: “Kapadokya GİAD ile yola adım adım başlayan, bölge ve çevre iller ile Kapadokya ismini ön plana çıkararak Kapadokya Sanayi İş Dünyası Federasyonu Kapadokya SİFED olarak yola devem ederek her geçen gün dernekleri bir araya getirerek büyüme noktasında Federasyon kurma yolunda ilerliyoruz” dedi. Kurucu Başkan Habibe Beşer’in konuşmasından sonra genel kurul seçimi yapıldı. Genel Kurul Başkanlığa seçilen Halil Doğan yaptığı açıklamada; Derneğimizin değerli üyeleri

Kapadokya Genç İş Adamları Derneği (GİAD), üyeleri için değer yaratan, güçlü iletişim ağları kurarak, bölgemizin ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’na  (TÜGİK) bağlı olarak altı ay önce kurulan adı gibi genç bir sivil toplum kuruluşudur.

Merkezi Nevşehir’dedir. Kurucu Başkan Habibe Beşer’dir. Kendisine teşekkür ediyorum.

SİFED üyeleri arasında, sosyal anlamda yakınlaşmak için her olanağı en iyi biçimde değerlendirmeye çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Üyelerimiz gücü dayanışma duygusuyla toplumun gereksinim duyduğu her alanda adına yakışır bir biçimde varlık ve çaba göstermektedir.

SİFED, Türkiye’nin ve Kapadokya bölgesinin uluslararası ekonomik, sosyal ve kültürel ilişki, iletişim temsil ve işbirliği ağalarının geliştirilmesini amaç edinmiştir. Girişimciliğin bir kariyer olarak algılanmasını sağlamak ve Girişimcilik kültürünü yaymak adına Türkiye’de ve bölgemizde karar vericileri etkileyen, gündem yaratan bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Hayat boyu bireysel gelişim ve sürekli eğitim programları ile üyelerinin liderlik ve girişimcilik yeteneklerini artırmayı, yurt içi ve yurt dışında üyelerinin ticari menfaatleri için yeni iş olanaklarını ve uluslararası kurumsal işbirliklerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

SİFED, girişimcilerin evrensel iş ahlakı ilkelerine uygun faaliyet göstermesi yönünde çaba sarf etmeyi; küreselleşme sürecinde Türk rekabet gücünün ve toplumsal refahın, istihdamın, verimliliğin, yenilikçilik kapasitesinin ve eğitim kapsam ve kalitesinin sürekli artırılması yoluyla yükseltilmesini esas alır.

Varlığımıza güç katan derneğimi üyelerine teşekkür ediyorum. Derneğimiz genel kurulu hayırlı olsun” dedi.

Genel Kurulda Yönetim şu üyelerden oluştu.

1.Halil Doğan iş – Adamı Başkan

2.Evren Küçükdoğan – mimar Başkan Yrd.

3.Bahadır Doğan  – İnşaat Mühendisi Başkan Yrd -İnşaat

4.S. Taylan Kapucu – psikolojik Danışman

5.Mevci Çevik – Öğretim Üyesi Sayman

6.M.Fatih Sürmeli – Yön Kur Üye Öğretim Üyesi

7.Cengiz Ekici – Müdür Yön Kurulu Üyesi

 

 

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam