Kamerunlu aile yeni doğan bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi. Başbakan’dan vatandaşlık talebinde bulundu « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:53

Kamerunlu aile yeni doğan bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi. Başbakan’dan vatandaşlık talebinde bulundu

Son Güncelleme :

09 Ocak 2018 - 6:04

48 views
reklam
Kamerunlu aile yeni doğan bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi. Başbakan’dan vatandaşlık talebinde bulundu
reklam

Kamerunlu aile yeni doğan bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi

Nevşehir’de yaşayan Kamerunlu aile, yeni doğan bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi. Aile, Başbakan Binali Yıldırım’dan Türk vatandaşı olma talebinde bulundu.

2011 yılında Nevşehir’e gelerek mobilyacılık yapan Simon Ebale Mekui (43) ile Kery Maliek Traore (39), yeni doğan ikiz erkek bebeklerinden birine Recep Tayyip Erdoğan adını verdi. Anne  Kery Maliek Traore, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini belirterek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’de bize kapılarını açtı. Bize yardım etti. Bunun için çocuğumun ismini Recep Tayyip Erdoğan verdim” dedim,Çünkü Cumhurbaşkanı Müslüman ben ve ailemde Müslüman onu çok seviyoruz ve Nevşehir’de evimizde misafir etmek istiyoruz dedi.

 

Ebale Mekui Simon ise, yeni doğan oğluna Recep Tayyip Erdoğan ismini koyduğunu belirterek, “Eşime sordum onunla birlikte bu kararı aldık. 4 çocuğumuz vardı şimdi ikiz erkek çocuğumuz oldu ve Allah’ıma şükürler olsun 6 çocuğumuz var” dedi. Sözlerini sürdüren Simon şöyle konuştu:

‘ÇOCUKLARIMI BÜYÜTÜP ASKERE GÖNDERMEK İSTİYORUM’

 

“15  Temmuz gecesi  savaş vardı. O gece ben ve çocuklarım elimize Türk bayrağını alarak nöbet tuttuklarını belirten Ebale Mekui Simon Ak Parti 6. Olan kongreye gelen Başbakan Binali Yıldırım ilede tanıştığını belirten Simon kendisinden TC Vatandaşı olmak istiyorum dedim oda çok güzel olduğunu söyledi.Benim 6 erkek çocuğum var onlar burada büyütüp askere göndermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ebale Mekui Simon’un dükkan komşusu olan esnaf Ahmet Üner  de, “Simon ile 5 yıl önce tanıştık. Sanayi esnafı daha önceden Simon’u görünce çok yadırgıyordu. Sonrasında alıştılar. Simon el becerileri ve sanatı ile kendini ıspatladı. Maket yapımlarında öncü oldu.Hazıra konmadı  dışa bağımlılık olayını bitiren Simon işlerini yürütüyor  biz ona orijinal basansanıçlı” diyoruz şeklinde konuştu.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam