izmir escort

KADINLARIMIZ, TOPLUMSAL KALKINMADA VAZGEÇİLMEZ BİR GÜÇ OLUŞTURUYOR « Nevşehir Trend Haber

19 Haziran 2021 - 04:15

KADINLARIMIZ, TOPLUMSAL KALKINMADA VAZGEÇİLMEZ BİR GÜÇ OLUŞTURUYOR

Son Güncelleme :

07 Mart 2017 - 7:00

84 views
reklam
KADINLARIMIZ, TOPLUMSAL KALKINMADA VAZGEÇİLMEZ BİR GÜÇ OLUŞTURUYOR
reklam

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadınların toplum hayatında daha etkin bir yapıya kavuşmalarının , Türkiye’nin kalkınma yarışında önemli bir güç oluşturacağını belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünver mesajında, yaşadığımız yüzyılda her geçen yıl toplumda çaba ve gayretleriyle birlikte dinamik bir güç haline gelen kadınların, çalışma hayatına atılarak çeşitli sektörlerde önemli bir sorumluluk aldığını dile getirdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Cennetin ayaklarının altında olduğunun müjdelendiği annelerin, bilinçsiz bir kesim tarafından halen şiddetin hedefi olmalarının da önüne toplumsal bilincin gelişmesi ile geçilebileceği düşüncesini paylaştığını vurguladı.

Ünver , Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından 70 yılı aşkın zamanın geçtiğini dile getirerek, bu süreçte elde edilen bir dizi kazanımla bile Türkiye’nin bu alanda bir çok Avrupa ülkesinin önünde bulunduğunu vurguladı.

Ünver, toplum hayatının vazgeçilmez parçası olan kadınların eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında başarı grafiklerini her geçen gün arttırmalarının en büyük beklentileri arasında yer aldığını ifade ederek şunları kaydetti; “ “Her alanda eğitimli ve becerili hale gelen kadın, ülke geleceğinin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli potansiyel güç oluşturacaktır. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve becerilerle donatılması öyle inanıyoruz ki daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Bu noktada ev hanımlarımız başta olmak üzere genç kızlarımızın da bir çok dalda daha eğitimli bireyler haline gelmesinde, Nevşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yerine getirmekte ve bir biri ardına Kapadokya Eğitim Merkezi ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi vasıtasıyla daha fazla kadınımıza ulaşmayı temel bir görev olarak değerlendiriyoruz Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile de sorunlar içerisinde boğuşan kadınlarımızın yalnız olmadıklarını ortaya koyarak, onların karşılaştıkları şiddet başta olmak üzere aile ilişkilerinin geliştirilmesi, sağlık ve hukuksal anlamda da uzman arkadaşlarımız aracılığıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.. İnanıyoruz ki Türkiye hem erkeği ve hem de kadını ile dünyada hak ettiği düzeye kısa zamanda kavuşacaktır. Türkiye’nin çağdaş ve modern bir yönde, dünyada hedeflediği noktaya ulaşmasında kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri ve toplumsal hayatta kadınlarımızın daha etkin hale gelebilmeleri temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda Anayasamızda yapılan bir dizi düzenlemelerle Türk kadınının daha modern anlamda hayat imkanlarından yararlanmaları, çalışma hayatında etkinliklerini artırmaları ve siyasi yaşama faal bir şekilde katılımlarının önü de açılmıştır. Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz, eğitici, bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren ve sevginin simgesi olan kadınlarımızın, bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık ,başarı ve mutluluk diliyorum.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam