reklam

İYİ UYKULAR, CANIM CANIM NEVŞEHİR’İM « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 11:43

İYİ UYKULAR, CANIM CANIM NEVŞEHİR’İM

Son Güncelleme :

16 Eylül 2021 - 10:22

143 views
reklam
İYİ UYKULAR, CANIM CANIM NEVŞEHİR’İM
reklam

HELAL OLSUN KARADENİZLİ  DÜŞÜNCESİNE

DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ HEYKELİ AVANOS’DAN ÖNCE RİZE YAPIYOR

RÜYALARINIZ BOL OLSUN İNŞAALLAH

NEVŞEHİR(TRENRDHABER)- Dünyanın en  kaliteli Çay üretiminin gerçekleştirildiği bölgelerin başında gelen RİZE’ de geleceği gören anlayışın hayata geçirilmesi olarak da isimlendirilen yine dünyanın en büyük çay bardağı heykelin tamamlanmasına az bir zaman kaldı.

Türkiye’nin en önemli el sanatları merkezlerinden biri olmanın yanı sıra, sahip olduğu çanak ve çömlek toprağı ile kalitesi ile tüm dünya insanlarına hayranlık kazandıran Avanos ilçemizde, günümüzden 5  yıl öncesinde başlayan Çanak ve Çömlekçiliği, dev bir Çanak veya Çömlek figürü yaparak  gelecek kuşaklara da görsel bir değer olarak aktarmamız gerektiğini  yıllardan beri dile getirir dururuz.Ama sadece oldukça küçük bir düzeyde bir  Avanos çömleği figürü ile ancak yetinebildik.

Ama Karadeniz beyni ,Kapadokya beynini fersah fersah geçmeyi başardı ve mali değeri bile düşünmeden Rize’nin de tam ortalık yerinde bir çay bardağı heykelini yapmaya başladılar bile.

Her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin bir hatıra olması anlamında da olsa,  evinin, restaurantının, bağının veya bahçesinin bir köşesine koyarak ciddi bir değer oluşturdukları Avanos çanağına ve çömleğine  önümüzdeki süreçte Rize benzeri bir değerin verilebileceğini buradan bir kez daha ifade ediyoruz muhterem yetkililere ve çanak ve çömlekten ana gelir kaynağını elde eden işletme sahiplerine.

Dünyanın en büyük Çanağı ve yine dünyanın en küçük Avanos çanağını da yaparak hemen bu dev çanak heykelinin yanı başında oluşturulacak küçük te olsa bir sergi alanında  sergilenmesi gerektiğine olan inancımızı siz değerli okurlarımız ile bir kez daha tarihe kayıt düşme adına bir kez daha ifade ediyoruz.

Gerisi Nevşehir’deki atanmış ve seçilmişler ile Avanos ilçesindeki değerli yönetici ve işletmecilere kalmış.

Biz İMRENİLEN bir şehir derken, sürekli İMRENEN bir şehir görünümünden 2023 yılına kadar görebilir miyiz ? Bunu da bilemiyoruz.

Ama gönlümüz İMRENİLEN BİR NEVŞEHİR modelinin hayata geçirilmesi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam