reklam

İŞKUR İL MÜDÜRÜ TEKSTİLCİLERLE « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 10:03

İŞKUR İL MÜDÜRÜ TEKSTİLCİLERLE

Son Güncelleme :

06 Haziran 2017 - 10:45

67 views
Avatar

reklam
İŞKUR İL MÜDÜRÜ TEKSTİLCİLERLE
reklam

İŞKUR İL MÜDÜRÜ TEKSTİLCİLERLE

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık BARATA  Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında açılmış olan işbaşı eğitim programları uygulanan işyerlerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın özellikle üzerinde durduğu çalışma seferberliği kapsamında İşgücü piyasasına nitelikli işgücünü hazırlamak amacıyla işverene  katılımcıyı işin başında görme imkânı sunarak  kendi  ihtiyacına göre eleman yetiştirme  ve daha sonra istihdam ederek  teşviklerden faydalanabilmesini sağlayan İş başı eğitim programları hem iş arayanlara hem de iş verenlere büyük avantaj sağlamaktadır. Konuyla ilgili İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık BARATA ; “Bu kapsamda Nevşehir çalışma ve İş kurumu İl Müdürlüğü olarak işçi ve işverenleri buluşturmak için azami çabayı sarfediyoruz,iş arayanları iş hayatına hazırlayarak işverene kalifiye eleman yetiştirme fırsatı sunuyoruz. Üstelik 3 ay boyunca çalışanın genel sağlık sigortası ve ücretini işkur olarak biz ödüyoruz .”Açıklamasında bulundu.

İl Müdürü BARATA ilimizin büyük tekstil firmalarını ziyarette bulundu. Hacıbektaş ve Ürgüp’te ki işyeri ziyaretleri sırasında hem iş verenlerle hem de iş başı eğitimi katılımcılarıyla bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam