reklam

İl Sağlık Müdürü Ünlübay’dan,  “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 15:03

İl Sağlık Müdürü Ünlübay’dan,  “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2021 - 13:57

124 views
reklam
İl Sağlık Müdürü Ünlübay’dan,  “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Kutlama Mesajı
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay yayımladığı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajında, gazetecilerin basın bayramını kutladı.

Ünlübay mesajında şu düşünceleri aktardı; “ Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Basın; toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye önemli katkılar sağlamaktadır.

Hızla gelişen günümüz dünyasında etkinliği her geçen gün artan basın ve yayın kuruluşları, demokrasimizin ayrılmaz unsuru haline gelmişlerdir. Bu kuruluşlarımız gerek Türkiye de gerekse ilimizde gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada ve toplumu aydınlatma da gibi büyük bir görev ve sorumluluğu da üstlenmişlerdir.

Bu vesile ile başta gazeteci, cemiyet başkanlarımız olmak üzere, yazılı, görsel ve işitsel basın kuruluşlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcilerimize, ülkemiz faaliyetlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden kamu oyunu aydınlatan, bilgilendiren ve toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan, her türlü zorluğa karşın demokrasi ve millet iradesine sahip çıkan Nevşehir de basın alanında faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcilerinin, tüm değerli basın çalışanlarının, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını candan kutlar, habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılar dilerim. Görevini ifa ederken şehit olan tüm gazetecilere de Allah’tan rahmet diliyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam