Hiç kimse Mehmetçikle çatışmayı göze alamaz « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 17:20

Hiç kimse Mehmetçikle çatışmayı göze alamaz

Son Güncelleme :

20 Mart 2018 - 5:13

53 views
reklam
Hiç kimse Mehmetçikle çatışmayı göze alamaz
reklam

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Kon Tv’de yayınlanan Ankara Konuşuyor programının canlı yayın konuğu olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümünü kutladığımız 18 Mart’ta ordumuzun Afrin’i teröristlerden temizlediğini belirten Gizligider, Türk ordusunun milletimizden aldığı destekle sınırlarımıza yuvalanmış ve ülkemize tehdit oluşturan tüm terör gruplarını temizleyeceğini ifade etti.

Cerablus’ta olduğu gibi Afrin’de de terör unsurlarının temizlenmesinin ardından buraların gerçek sahiplerinin tekrar evlerine döneceğini ifade eden Gizligider, ordumuzun ABD’nin Rakka’da yaptığı gibi yıkım amaçlı değil, bölgeyi sahiplerine teslim etmeye ve ülkemize tehdit oluşturan terör unsurlarına yönelik bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi.

Hiç kimsenin Mehmetçik karşısına çıkmaya cesaret edemeyeceğini söyleyen Gizligider terör örgütünün ABD’nin 5 bin tır, 2 bin kargo uçak dolusu silah ve mühimmat yardımına rağmen şanlı ordumuz karşısında duramadığını, arkasına bakmadan kaçtığını belirtti. Bu operasyonun başarıya ulaşmasında milletimizin bir bütün olarak askerimizin arkasında olmasının ve ülkemizin savunma sanayinde sağladığı büyük gelişimin etkisine dikkat çeken Gizligider, ordumuzun operasyonda kullandığı mühimmatın yaklaşık %70 oranında yerli üretim olduğunu, mühimmat ve teknoloji konusunda ülkemizin son dönemde oldukça önemli mesafe aldığını dile getirdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam