Her Yaştan Hayvanların Küpelenerek Kayıt Altına alma süresi uzatıldı « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 15:27
reklam

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri kayıt altına alınmamış hayvanların 31.12. 2017 tarihine kadar uzatıldı.

Herhangi bir nedenle kayıt altına alınamamış her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların küpelenerek Türkvet’te kayıt altına alınması ve işletmelerde kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi amacıyla Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 4 Nisan 2017 tarihli ve 30028 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ konuyla ilgili olarak şunları söyledi.  “Her yaştan hayvanların küpelenerek Türkvet’te kayıt altına alınması ve işletmelerde bulunan hayvan mevcudu ile TÜRKVET’ te kayıtlı olan hayvan mevcudunun uyumlu hale getirilmesi amacıyla yetiştiricilerimizin 31.12.2017 tarihine kadar bağlı oldukları İl/İlçe Müdürlüklerine müracaat ederek işletmelerini güncelleşmelerine ilişkin olarak gerekli müracaatı yapmaları gerektiğini ” söyledi.

29 Aralık 2017 - 7:01

48 views

Her Yaştan Hayvanların Küpelenerek Kayıt Altına alma süresi uzatıldı

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri kayıt altına alınmamış hayvanların 31.12. 2017 tarihine kadar uzatıldı. Herhangi bir nedenle kayıt altına alınamamış her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların küpelenerek Türkvet’te kayıt altına alınması ve işletmelerde kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi amacıyla Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik […]

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam