reklam

GÜZELYURT MAHALLESİ KADINLARINDAN KADIN YAŞAM EVLERİ PROJESİNE TAM DESTEK « Nevşehir Trend Haber

26 Ekim 2021 - 11:42

GÜZELYURT MAHALLESİ KADINLARINDAN KADIN YAŞAM EVLERİ PROJESİNE TAM DESTEK

Son Güncelleme :

15 Eylül 2021 - 15:39

151 views
reklam
GÜZELYURT MAHALLESİ KADINLARINDAN KADIN YAŞAM EVLERİ PROJESİNE TAM DESTEK
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir Valisi İnci Sezer’in Nevşehir’e kazandırmayı hedeflediği Kadın Yaşam Evleri Projesi’ne Güzelyurt Mahallesi kadınlarından tam destek geldi.

Güzelyurt Mahalle Muhtarı Halit Yüncü başkanlığında, mahallede yaşayan kadın temsilcilerle birlikte, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Güzelyurt Mahalle Muhtarı Halit Yüncü, Becel’in hayata geçirmeyi hedeflediği Kadın Yaşam Evleri Projesinin bir an önce uygulamaya konulması  arzusu içerisinde olduklarını ifade etti.

Söz konusu projenin öncelikli olarak Güzelyurt Mahallesi’nde hayata geçirilmesi noktasında üzerlerine düşeni yerine getirme kararlılığı içerisinde olduğunu dile getiren Yüncü, diğer mahallerde de oluşturulması amaçlayan böyle bir projenin kadınların ekonomik anlamda çaba harcamalarının yanı sıra sosyal ve sanatsal alanlardaki etkinliklerinin de artmasına önemli katkı sunacağına inandığını kaydetti.

Vali Becel’de ,ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirdi.Kadınların sosyal alanlarda olduğu kadar ekonomik anlamda da toplumsal hayatta öncü misyonu üstlendiklerini ifade eden Becel, Kadın Yaşam Evlerinin bu doğrultuda  ele alınarak hazırlanmış bir proje olduğunu vurguladı.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam