reklam

Gürer, konut kredilerini ödeyemeyen Kaynarca köyü halkının sorununu Meclis’e taşıdı « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 13:59

Gürer, konut kredilerini ödeyemeyen Kaynarca köyü halkının sorununu Meclis’e taşıdı

Son Güncelleme :

01 Kasım 2017 - 7:03

51 views
reklam
Gürer, konut kredilerini ödeyemeyen Kaynarca köyü halkının sorununu Meclis’e taşıdı
reklam

Gürer, konut kredilerini ödeyemeyen Kaynarca köyü halkının sorununu Meclis’e taşıdı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor ilçesine bağlı Kaynarca köyünde, afet nedeniyle yaptırılan devlet destekli konutların kredilerini, ürünleri para etmediği için ödeyemeyen çiftçilerin sorununu Meclis gündemine taşıdı. Gürer, mağdur olan köylülerin kredilerinin ötelenmesini ya da affedilmesini istedi.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda bakana Kaynarca Köyü durumunu anlattı Gürer oluşan obruklar nedeniyle yerleşim alanı değişen Bor ilçesine bağlı Kaynarca köyünde, yeni yerleşim alanına yaptırılan konutların kredi taksitlerini ödeyemeyen vatandaşların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

ÜRÜN PARA ETMEDİ, TAKSİTLER ÖDENEMİYOR

CHP Milletvekili Gürer, Kaynarca köyündeki afet nedeniyle, köyün başka bir bölgeye taşındığını belirtti. Yeni yerleşim alanına yaptırılan konutlar için köy halkına devlet destekli kredi verildiğini ifade eden Gürer, kredi taksitlerinin süresinin geldiğini ancak, burada çiftçilik yapan köylülerin taksitleri ödeyemediğini ifade etti. Yoğun olarak lahana üretimi ile geçinen köylülerin, ürün para etmediği için sıkıntılı günler geçirdiğine dikkat çeken Ömer Fethi Gürer, “Bu nedenle afet evlerinde oturanlar, kredilerin geri dönüşümünü sağlayamıyor” dedi.

GÜRER, KÖYLÜNÜN TALEBİNİ BAKAN ZEYBEKÇİ’YE İLETTİ

Gürer, Meclis genel kurulunda, Kaynarca köyü halkının bu konudaki taleplerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye iletti. Köylülerin hükümetten destek beklediğini anlatan Gürer, “Kredilerin ötelenmesi ya da affı konusunda bir çalışma yapılacak mıdır?” şeklindeki soruya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından yanıt verilmesini istedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise Gürer’in Kaynarca köyü sakinlerinin talebini içeren sorusuna duruma bakılacağını ifade etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam