reklam

“Türkiye ilerlemesin, gelişmesin istiyorlar” « nevsehir haber

5 Şubat 2023 - 13:37

“Türkiye ilerlemesin, gelişmesin istiyorlar”

Son Güncelleme :

22 Temmuz 2017 - 7:06

reklam
“Türkiye ilerlemesin, gelişmesin istiyorlar”
reklam
TBMM Başkanı İsmail Kahraman Nevşehir’de konuştu
“Türkiye ilerlemesin, gelişmesin istiyorlar”
NEVŞEHİR, (DHA) – TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman Nevşehir’deki gezi ve incelemelerine Nevşehir Valiliğini ziyaret ederek başladı.
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Albay Ziyaddin Cavlak ve protokol mensupları tarafından karşılanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman tören mangasını selamladıktan sonra Valilik makamına geçti.
Burada bir süre Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’tan ilin gündemine dair bilgiler alan Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Nevşehir’in il oluşunun 63. Yıldönümünü de kutladı.
Tarihi bir şehirde bulunduğunun altını çizerek sözlerine başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, “Burası çok kadim bir şehir. Çok büyük değerler yetiştirmiş. Daha öncede gelmiştim. Hatta burada Hristiyanların Roma zulmünden kurtulmak için yaptıkları mağaraları da gezmiştim. Burada bir vazo da yapmıştım. Türkiye’miz güzel Türkiye’miz gelişiyor. O güzelliği bozmak isteyenler çıkıyor. Ancak Milli birlik ve bütünlük şuuru ile inşallah bunun önüne geçtik. 15 Temmuz bir darbe değil bir işgal teşebbüsü idi. Sadece Türkiye’yi değil tüm İslam coğrafyasını kuyuya atacak bir eylemdi. Cumhurbaşkanımızın halkımızı direnişe çağırması ve halkımızın da buna kulak vermesi, bütün siyasi partilerimizin de demokrasiye sahip çıkmasıyla bu girişim engellendi. Ülkemizi bir uçurumdan döndürdü elhamdülillah. Aşağıda resim sergisini gördüm. Çok güzel eserler yer almış. Milletçe 15 Temmuz’u unutmamalıyız, unutturmayacağız ve unutmayacağız. Dünya gelişmemizi istemiyor. Senaryoyu hazırlayanlar bir ay sonra gelmeye başladılar. Geçmiş olsun bir darbe atlattınız diyorlar gerisini söylemiyorlar. Vardır ya yazılarda üç nokta koyarlar. Bu kadar senedir 40 yıllık hazırlığımızı boşa çıkardınız demek istiyorlar. Türkiye bir badireyi atlattı.  Türkiye ilerlemesin gelişmesin istiyorlar. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” açıklamalarında bulundu.
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam