reklam

KURBAN BAYRAMI MESAJI « nevsehir haber

30 Ocak 2023 - 01:27

KURBAN BAYRAMI MESAJI

Son Güncelleme :

02 Eylül 2017 - 9:12

reklam
KURBAN BAYRAMI MESAJI
reklam

KURBAN BAYRAMI MESAJI

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş Kurban Bayramı mesajında;

“Bilindiği üzere; Büyük Türk Milletinin en önemli hasletlerinden birisi de dini ve milli bayramlarına verdiği değerdir. Hiç kuşkusuz dini vecibelerimizi yerine getirmenin arkasında yatan mana ve hikmet, bizi Allah’a yakınlaştırması, bu yakınlaşmanın insanlığımızı daha da derinleştirmesi, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamasıdır

Bizi insan ve millet haline getiren vefa, şefkat, merhamet gibi duygularımızın ve değerlerimizin en fazla farkına vardığımız zamanlar şüphesiz bayramlar ve özellikle de Kurban Bayramı’dır.

İnanıyorum ki, birlik ve beraberlik içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı, bütün milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve daha çok huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir.

Bayramın kazandıracağı manevi anlayışla sosyal dayanışma duygularımızı zirveye ulaştırıp, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatıp, sevinçleri olduğu kadar acıları ve sıkıntıları paylaşıp, aydınlık bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz.

Bu vesile ile vatanımızı savunurken canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, bayramı bu yüzden buruk geçiren ailelerine sabırlar diliyorum. Bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle bütün Nevşehirli hemşerilerimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam